VLetenky

Kanárske ostrovy s Ryanair od 60 EUR

Masca Canyon
Barranco de Masca v západnej časti Tenerife (foto: Javier Sanchez Portero/Flickr/CC BY-SA 2.0)

S aktualizovaným tarifom leteckej spoločnosti Ryanair majú šancu stráviť vianočné sviatky na subtropickom súostroví Tenerife predovšetkým flexibilnejší cestovatelia (s odletom z Linzu).

Spiatočné letenky na španielsky ostrov Tenerife (na letisko Tenerife-South) sa predávajú za 60 EUR s odletom zo spomínaného severorakúskeho mesta Linz.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kanárske ostrovy nech poslúži z odlet Linzu (LNZ) dňa 10. decembra s návratom z Tenerife-South (TFS) dňa 28. decembra 2015.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky na Tenerife môže byť odlet z Linzu (LNZ) dňa 10. decembra s návratom z Tenerife-South (TFS) dňa 31. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Linz – Tenerife (South) za 60 EUR (10.12.-28.12.2015 / 10.12.-31.12.2015)

Doprava do Linzu

Jednou z výhodných alternatív, ako docestovať zo Slovenska celkom ekonomickým spôsobom do rakúskeho Linzu, môže byť spiatočný cestovný lístok City Star od ZSSK (s využitím pohodlného vysokorýchlostného vlaku RailJet na linke z Budapešti/z Viedne do Mníchova/do Zürichu, atď., ktorý trasu medzi Viedňou a Linzom zvládne za hodinku a štvrť).

Podobnou variantou bude nákup zľavneného cestovného lístka medzi Viedňou a Linzom za 9 EUR ow/18 EUR rtn v rámci akcie SparSchiene Österreich priamo na webe rakúskych železníc oebb.at (takže po dokúpení spiatočného železničného lístka z Bratislavy do Viedne celá cesta vlakom zo slovenského hlavného mesta do Linzu vychádza okolo 30 EUR).

Tenerife

Prekrásne Tenerife, najľudnatejší zo skvelej sedmičky španielskych Kanárskych ostrovov, obýva vyše 900 tisíc ľudí (čo predstavuje zhruba 40% populácie obľúbených “Kanárov”). K návšteve príťažlivej Tenerife skúste pridať aj prehliadku ďalších okolitých ostrovov (nielen) z najzápadnejšej španielskej provincie Santa Cruz de Tenerife, kde sa okrem fantastickej Tenerife administratívno-politicky radia aj dramatická La Gomera, magický El Hierro či okúzľujúca La Palma.

Vskutku pohodové plážové scenérie a očarujúce pobrežie, impozantné hory či masívne vulkány, znamenitá fauna i jedinečná vegetácia – to všetko a množstvo ďalších cestovateľských špecialít Vás očakáva na Tenerife. Nenechajte si ujsť výlet na najvyšší vrch Španielska, úžasnú sopku Pico del Teide (3718 m) dominujúcu celému ostrovu, čo obyčajne nebude (v teplejšom období) pre priemerne fyzicky zdatného cestovateľa príliš náročná úloha (a to dokonca aj bez použitia lanovky).

0