VLetenky

Kanárske ostrovy s Ryanair od 111 EUR

Adeje
Grandiózne prímorské Costa Adeje v juhozápadnej partii Tenerife (foto: Jose Mesa/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia organizujúci si výlety v časovom predstihu (alebo tí, ktorým nevyhovuje čakanie na atraktívne last minute ponuky charterových leteniek na Kanárske ostrovy s odletom z Viedne), majú šancu využiť priamu linku spoločnosti Ryanair na španielsky ostrov Tenerife (s odletom z Rakúska).

Spiatočné letenky na Tenerife sú v predaji za 111 EUR s odletom z rakúskeho Linzu. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kanárske ostrovy nech poslúži z Linzu (LNZ) dňa 12. marca s návratom z Tenerife-South (TFS) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 19. marca 2015.

Veľmi obmedzené množstvo ďalších termínov nájdete v podobnom časovom období (t.j. v priebehu marca 2015) za príplatok v relatívne rozumnej miere.

Rezervácia letenky:
Linz – Tenerife (South) za 111 EUR (12.03.-19.03.2015)

Doprava do Linzu

Jednou z vhodných možností, ako doputovať zo Slovenska celkom ekonomickým spôsobom do rakúskeho Linzu, môže byť spiatočný cestovný lístok City Star od ZSSK (s využitím pohodlného vysokorýchlostného vlaku RailJet na linke z Budapešti/z Viedne do Mníchova/do Zürichu, atď., ktorý trasu medzi Viedňou a Linzom zvládne za hodinku a štvrť).

Podobnou alternatívou bude kúpa zľavneného cestovného lístka medzi Viedňou a Linzom za 9 EUR ow/18 EUR rtn v rámci akcie SparSchiene Österreich priamo na webe rakúskych železníc oebb.at (takže po dokúpení spiatočného železničného lístka z Bratislavy do Viedne Vás celá cesta vlakom zo slovenského hlavného mesta do Linzu vyjde okolo 30 EUR).

Tenerife

Nádherné Tenerife, najľudnatejší z úžasnej sedmičky španielskych Kanárskych ostrovov, obýva viac ako 900 tisíc ľudí (čo predstavuje približne 40% populácie populárnych “Kanárov”). K návšteve pôvabnej Tenerife skúste pridať aj prehliadku ďalších okolitých ostrovov (nielen) z najzápadnejšej španielskej provincie Santa Cruz de Tenerife, kde sa okrem fascinujúcej Tenerife administratívno-politicky radia aj magická La Gomera, dramatický El Hierro či očarujúca La Palma.

Veľmi príjemné plážové scenérie a okúzľujúce pobrežie, majestátne hory či masívne vulkány, famózna fauna aj unikátna vegetácia – to všetko a množstvo ďalších cestovateľských pozoruhodností Vás čaká na Tenerife. Nenechajte si ujsť výlet na najvyšší vrch Španielska, skvelú sopku Pico del Teide (3718 m) dominujúcu celému ostrovu, čo zvyčajne nebude (v teplejšom období) pre priemerne fyzicky zdatného cestovateľa príliš náročná úloha (a to dokonca i bez použitia lanovky).

0