VLetenky

Kanadský Yukon s WestJet od 582 EUR

Yukon
White Pass and Yukon Railroad spája Yukon s aljašským pobrežím (foto: DJHeini/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Neodolateľnú a divokú krásu kanadského Yukonu možno vzhliadnuť pri využití lákavej ponuky miestnej leteckej spoločnosti WestJet aj v priebehu letných prázdnin (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do pozoruhodnej yukonskej metropoly pod názvom Whitehorse máte príležitosť kúpiť za 582 EUR s odletom z britského hlavného mesta Londýn.

Tarifné podmienky určujú cesty v období od 6. mája do 10. augusta 2016 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) od začiatku mája do začiatku júla 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Yukonu môže byť odlet z anglického Londýna (LON) dňa 6. júla a návrat z kanadského Whitehorse (YXY) dňa 21. júla 2015.

Rezervácia leteniek:
Londýn – Whitehorse za 582 EUR (06.07.-21.07.2016)
Londýn – Whitehorse za 589 EUR (rezervácia v NJ)
Londýn – Whitehorse za 608 EUR (rezervácia v SJ)
Londýn – Whitehorse za 16340 CZK (rezervácia v ČJ)

Letecký prískok do/z Londýna

Pri leteckom priblížení do Londýna možno profitovať z jeho výbornej dostupnosti z nášho regiónu. Na londýnske letisko Luton doputujete za rozumnú sumu z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, zatiaľ čo čo Wizz Air prevádzkuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, núka takisto Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske nízkonákladové letisko Stansted doputujete Ryanair-om z Bratislavy a v podstate i zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Na London Gatwick Intl Airport obsluhuje letecké linky opäť (za trochu vyššiu cenu) britská aerolinka Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy.

Yukon

Z Whitehorse, administratívneho a kultúrneho centra spomínaného teritória na severozápade Kanady, máte možnosť vyraziť za krásnou prírodou Yukonu do fenomenálneho národného parku Kluane National Park. V tejto geniálnej oblasti, ležiacej smerom západne od Whitehorse, možno obdivovať nielen magické ľadovce či unikátnu miestnu faunu a flóru. Nájdete tu i najvyšší vrch Kanady a druhú najvyššiu horu Severnej Ameriky – impresívny vrchol Mount Logan (5959 m).

Fascinujúce Emerald Lake

Ak sa vydáte z Whitehorse smerom na juh po South Klondike Highway (Carcross Highway), po necelej hodinke jazdy natrafíte (na km 117) na nádherné horské modrozelené jazero Emerald Lake, ktoré Vás svojou magickou farbou nepochybne ohúri. K vskutku pútavým svetelným efektom dochádza predovšetkým pri dopade slnečných lúčov na jazernú hladinu.

Grandiózna kanadská púšť Carcross Desert

Pokračujúc od obdivuhodného Emerald Lake ďalej smerom na juh naďabíte v lokalite Carcross na fantastickú rovnomennú Carcross Desert, s rozlohou 2,6 km² často pokladanú za najmenšiu púšť zemegule. I napriek polohe v zrážkovom tieni (s ročným úhrnom zrážok len 50 mm) sa však nejedná o štandardnú púštnu “krajinku”, ale skôr o pôsobivé piesočnaté duny.

White Pass and Yukon Route

V teplejšom období sa dá podniknúť časť historickej White Pass and Yukon Railroad v rámci exkurzií, vybudovanej medzi Whitehorse a aljašským prístavným mestom Skagway v roku 1898 počas “Zlatej horúčky na Klondike”. V súčasnosti má “tour” formu autobusovej cesty z Whitehorse do Carcross alebo Fraser s pokračovaním vlakom do aljašského Skagway a návratom do Whitehorse busom.

Táto fantastická horská železnička, radiaca sa nepochybne k najkrajším v celej Severnej Amerike, upúta zhruba kilometrovým prevýšením na približne 40 kilometroch (so sklonom do 3,9%) a neskutočnými prírodnými scenériami v podobe impozantných ľadovcov, padajúcich vodopádov, hlbokých priepastí, strmých skalnatých stien a mnohých tunelov i mostov.

0