VLetenky

Kanadský Yukon s WestJet od 388 EUR

Emerald lake
Yukonské Emerald Like pri Klondike Highway (foto: Dr. John Cloud/NOAA Central Library /Flickr/CC BY 2.0)

Neodolateľnú a divokú krásu kanadského Yukonu máte príležitosť uvidieť (v jarnom období) pri využití ponuky miestnej leteckej spoločnosti WestJet (s odletom z Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do yukonskej metropoly s názvom Whitehorse sú v predaji za 335 GBP (alebo v prepočte cca 388 EUR) s odletom z britského hlavného mesta Londýn.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. mája do 21. mája 2017 a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Yukonu nech poslúži odlet z anglického Londýna (LON) dňa 7. mája a návrat z kanadského Whitehorse (YXY) dňa 15. mája 2017.

Rezervácia leteniek:
Londýn – Whitehorse za 335 GBP (07.05.-15.05.2017)

Letecký prískok do/z Londýna

Pri leteckom priblížení do Londýna možno profitovať z jeho vynikajúcej dostupnosti z našich končín. Na londýnske low costové letisko Stansted doputujete s Ryanair z Bratislavy a prakticky aj zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Ostrava, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów).

Na London Gatwick Intl Airport prevádzkuje letecké linky (za trošku vyššiu cenu) britská aerolínia Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy. Na londýnske letisko Luton docestujete s Wizz Air z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, ponúka taktiež Easy Jet.)

Yukon

Z Whitehorse, administratívneho a kultúrneho centra spomínaného teritória na severozápade Kanady, máte možnosť vyraziť za krásnou prírodou Yukonu do geniálneho národného parku Kluane National Park. V tejto fenomenálnej oblasti, ležiacej smerom západne od Whitehorse, možno obdivovať nielen dramatické ľadovce či jedinečnú miestnu faunu a flóru. Nájdete tu aj najvyšší vrch Kanady a druhú najvyššiu horu Severnej Ameriky – pôsobivý vrchol Mount Logan (5959 m).

Fantastické Emerald Lake

Pokiaľ sa vyberiete z Whitehorse smerom na juh po South Klondike Highway (Carcross Highway), po necelej hodinke jazdy narazíte (na km 117) na prekrásne horské modrozelené jazero Emerald Lake, ktoré Vás svojou dramatickou farbou nepochybne ohúri. K vskutku čarovným svetelným efektom dochádza predovšetkým pri dopade slnečných lúčov na jazernú hladinu.

Obdivuhodná kanadská púšť Carcross Desert

Pokračujúc od grandiózneho Emerald Lake ďalej smerom na juh natrafíte v lokalite Carcross na fascinujúcu rovnomennú Carcross Desert, s rozlohou 2,6 km² často považovanú za najmenšiu púšť planéty. Aj napriek polohe v zrážkovom tieni (s ročným úhrnom zrážok iba 50 mm) sa však nejedná o štandardnú púštnu “krajinku”, ale skôr o impresívne piesočnaté duny.

White Pass and Yukon Route

V teplejšom období sa dá zrealizovať časť historickej White Pass and Yukon Railroad v rámci exkurzií, vybudovanej medzi Whitehorse a aljašským prístavným mestom Skagway v roku 1898 počas “Zlatej horúčky na Klondike”. V súčasnosti má “tour” podobu autobusovej cesty z Whitehorse do Carcross alebo Fraser s pokračovaním vlakom do aljašského Skagway a návratom do Whitehorse busom.

Táto geniálna horská železnička, zaraďujúca sa nepochybne k najkrajším v celej Severnej Amerike, upúta približne kilometrovým prevýšením na zhruba 40 kilometroch (so sklonom do 3,9%) a neuveriteľnými prírodnými panorámami v podobe majestátnych ľadovcov, padajúcich vodopádov, hlbokých priepastí, strmých skalnatých stien a mnohých tunelov i mostov.

0