VLetenky

Kanadský Yukon s Air Canada od 677 EUR

Nahanni Range Road
Horská krajinka v oblasti yukonskej Nahanni Range Road (foto: Susan Drury/Flickr/CC BY 2.0)

Neodolateľnú a divokú krásu kanadského Yukonu máte príležitosť spoznať (v jesennom období) pri využití ponuky miestnej spoločnosti Air Canada a partnerov zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do yukonskej metropoly pod názvom Whitehorse sa dajú kúpiť za 677 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 07.04.-22.06. a 29.08.-20.12.2018, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca septembra do konca októbra 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Yukonu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 27. septembra a návrat z kanadského Whitehorse (YXY) dňa 10. októbra 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Whitehorse za 677 EUR (27.09.-10.10.2018)

VIE-YXY
Viedeň, Rakúsko – Whitehorse, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Yukon

Z Whitehorse, administratívneho a kultúrneho centra spomenutého teritória na severozápade Kanady, máte možnosť vyraziť za krásnou prírodou Yukonu do fenomenálneho národného parku Kluane National Park. V tejto geniálnej oblasti, ležiacej smerom západne od Whitehorse, možno obdivovať nielen magické ľadovce či unikátnu miestnu faunu a flóru. Nájdete tu i najvyšší vrch Kanady a druhú najvyššiu horu Severnej Ameriky – impresívny vrchol Mount Logan (5959 m).

Fascinujúce Emerald Lake

Ak sa vydáte z Whitehorse smerom na juh po South Klondike Highway (Carcross Highway), po necelej hodinke jazdy naďabíte (na km 117) na nádherné horské modrozelené jazero Emerald Lake, ktoré Vás svojou magickou farbou nepochybne ohúri. K vskutku kúzelným svetelným efektom dochádza predovšetkým pri dopade slnečných lúčov na jazernú hladinu.

Grandiózna kanadská púšť Carcross Desert

Pokračujúc od obdivuhodného Emerald Lake ďalej smerom na juh narazíte v lokalite Carcross na fantastickú rovnomennú Carcross Desert, s rozlohou 2,6 km² často pokladanú za najmenšiu púšť zemegule. I napriek polohe v zrážkovom tieni (s ročným úhrnom zrážok len 50 mm) sa však nejedná o štandardnú púštnu “krajinku”, ale skôr o pôsobivé piesočnaté duny.

White Pass and Yukon Route

V teplejšom období sa dá podniknúť časť historickej White Pass and Yukon Railroad v rámci exkurzií, vybudovanej medzi Whitehorse a aljašským prístavným mestom Skagway v roku 1898 počas “Zlatej horúčky na Klondike”. V súčasnosti má “tour” formu autobusovej cesty z Whitehorse do Carcross alebo Fraser s pokračovaním vlakom do aljašského Skagway a návratom do Whitehorse busom.

Táto malebná horská železnička, radiaca sa nepochybne k najkrajším v celej Severnej Amerike, upúta zhruba kilometrovým prevýšením na približne 40 kilometroch (so sklonom do 3,9%) a neskutočnými prírodnými panorámami v podobe impozantných ľadovcov, padajúcich vodopádov, hlbokých priepastí, strmých skalnatých stien a mnohých tunelov i mostov.

0