VLetenky

Kanadský Yukon s Air Canada od 587 EUR

Emerald Lake
Yukonské Emerald Lake pri South Klondike Highway (foto: Wknight94/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Neodolateľnú a divokú krásu kanadského Yukonu máte šancu poobdivovať pri využití ponuky spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do yukonskej metropoly s názvom Whitehorse sa dajú kúpiť za 587 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od augusta 2020 do mája 2021.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Yukonu môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 12. augusta a návrat z kanadského Whitehorse (YXY) dňa 26. augusta 2020.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Whitehorse za 587 EUR (12.08.-26.08.2020)

BUD-YXY
Budapešť, Maďarsko – Whitehorse, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Yukon

Z Whitehorse, administratívneho a kultúrneho centra spomenutého teritória na severozápade Kanady, máte príležitosť vyraziť za krásnou prírodou Yukonu do geniálneho národného parku Kluane National Park. V tejto fenomenálnej oblasti, ležiacej smerom západne od Whitehorse, možno nájsť nielen dramatické ľadovce či jedinečnú miestnu faunu a flóru. Nachádza sa tu i najvyšší vrch Kanady a druhá najvyššia hora Severnej Ameriky – pôsobivý vrchol Mount Logan (5959 m).

Fantastické Emerald Lake

Ak sa vyberiete z Whitehorse smerom na juh po South Klondike Highway (Carcross Highway), po necelej hodinke jazdy natrafíte (na km 117) na prekrásne horské modrozelené jazero Emerald Lake, ktoré Vás svojou magickou farbou nepochybne ohúri. K vskutku čarovným svetelným efektom dochádza najmä pri dopade slnečných lúčov na jazernú hladinu.

Grandiózna kanadská púšť Carcross Desert

Pokračujúc od obdivuhodného Emerald Lake ďalej smerom na juh narazíte v lokalite Carcross na fascinujúcu rovnomennú Carcross Desert, s rozlohou 2,6 km² často považovanú za najmenšiu púšť planéty. Aj napriek polohe v zrážkovom tieni (s ročným úhrnom zrážok iba 50 mm) sa však nejedná o štandardnú púštnu “krajinku”, ale skôr o impresívne piesočnaté duny.

White Pass and Yukon Route

V teplejšom období sa dá podniknúť časť historickej White Pass and Yukon Railroad v rámci exkurzií, vybudovanej medzi Whitehorse a aljašským prístavným mestom Skagway v roku 1898 počas “Zlatej horúčky na Klondike”. V súčasnosti má “tour” podobu autobusovej cesty z Whitehorse do Carcross alebo Fraser s pokračovaním vlakom do aljašského Skagway a návratom do Whitehorse busom.

Táto malebná horská železnička, patriaca nepochybne k najkrajším v celej Severnej Amerike, upúta približne kilometrovým prevýšením na zhruba 40 kilometroch (so sklonom do 3,9%) a neuveriteľnými prírodnými scenériami vo forme majestátnych ľadovcov, padajúcich vodopádov, hlbokých priepastí, strmých skalnatých stien a mnohých tunelov či mostov.

0