VLetenky

Kanadský Yukon s Air Canada od 552 EUR

Emerald Lake
Yukonské Emerald Lake pri South Klondike Highway (foto: Wknight94/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Neodolateľnú divokú krásu kanadského Yukonu máte možnosť poobdivovať s ponukou spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnerskými dopravcami) zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do yukonskej metropoly pod názvom Whitehorse kúpite za 552 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2020 do júla 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Yukonu nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 1. júla a návrat z kanadského Whitehorse (YXY) dňa 8. júla 2021.

Rezervácia leteniek:
Praha – Whitehorse za 552 EUR (01.07.-08.07.2021)

PRG-YXY
Praha, Česko – Whitehorse, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Yukon

Z Whitehorse, administratívneho a kultúrneho centra spomenutého teritória na severozápade Kanady, máte príležitosť vypraviť sa za krásnou prírodou Yukonu do geniálneho národného parku Kluane National Park. V tejto fenomenálnej oblasti, ležiacej smerom západne od Whitehorse, možno nájsť nielen dramatické ľadovce či unikátnu miestnu faunu a flóru. Nachádza sa tu i najvyšší vrch Kanady a druhá najvyššia hora Severnej Ameriky – pôsobivý vrchol Mount Logan (5959 m).

Fantastické Emerald Lake

Ak sa vyberiete z Whitehorse smerom na juh po South Klondike Highway (Carcross Highway), po necelej hodinke jazdy natrafíte (na km 117) na prekrásne horské modrozelené jazero Emerald Lake, ktoré Vás svojou magickou farbou nepochybne ohúri. K vskutku čarovným svetelným efektom dochádza najmä pri dopade slnečných lúčov na jazernú hladinu.

Grandiózna kanadská púšť Carcross Desert

Pokračujúc od obdivuhodného Emerald Lake ďalej smerom na juh narazíte v lokalite Carcross na fantastickú rovnomennú Carcross Desert, s rozlohou 2,6 km² často považovanú za najmenšiu púšť planéty. Aj napriek polohe v zrážkovom tieni (s ročným úhrnom zrážok iba 50 mm) sa však nejedná o štandardnú púštnu “krajinku”, ale skôr o impresívne piesočnaté duny.

White Pass and Yukon Route

V teplejšom období sa dá podniknúť časť historickej White Pass and Yukon Railroad vo forme exkurzií, vybudovanej medzi Whitehorse a aljašským prístavným mestom Skagway roku 1898 počas “Zlatej horúčky na Klondike”. V súčasnosti má “tour” podobu autobusovej cesty z Whitehorse do Carcross alebo Fraser s pokračovaním vlakom do aljašského Skagway a návratom do Whitehorse busom.

Táto malebná horská železnička, patriaca nepochybne k najkrajším v celej Severnej Amerike, upúta približne kilometrovým prevýšením na zhruba 40 kilometroch (so sklonom do 3,9%) a neuveriteľnými prírodnými scenériami v podobe majestátnych ľadovcov, padajúcich vodopádov, hlbokých priepastí, strmých skalnatých stien a mnohých tunelov i mostov.

0