VLetenky

Kanadský Yukon s Air Canada od 518 EUR

Nahanni Range Road
Jesenná krajinka v oblasti yukonskej Nahanni Range Road (foto: Susan Drury/Flickr/CC BY 2.0)

Neodolateľnú a divokú krásu kanadského Yukonu máte príležitosť uvidieť (v priebehu “babieho leta”) pri využití ponuky miestnej spoločnosti Air Canada a partnerov zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do yukonskej metropoly s názvom Whitehorse kúpite za 518 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 03.05.-22.06., 29.08.-30.10. a 15.12.-25.12.2018, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca septembra do konca októbra 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Yukonu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 18. októbra a návrat z kanadského Whitehorse (YXY) dňa 31. októbra 2018 (za 518 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky do Yukonu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 27. septembra a návrat z kanadského Whitehorse (YXY) dňa 9. októbra 2018 (538 EUR).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Whitehorse za 518 EUR (18.10.-31.10.2018)
Viedeň – Whitehorse za 538 EUR (27.09.-09.10.2018)

VIE-YXY
Viedeň, Rakúsko – Whitehorse, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Yukon

Z Whitehorse, administratívneho a kultúrneho centra spomenutého teritória na severozápade Kanady, máte možnosť vyraziť za krásnou prírodou Yukonu do geniálneho národného parku Kluane National Park. V tejto fenomenálnej oblasti, ležiacej smerom západne od Whitehorse, možno obdivovať nielen dramatické ľadovce či jedinečnú miestnu faunu a flóru. Nájdete tu aj najvyšší vrch Kanady a druhú najvyššiu horu Severnej Ameriky – pôsobivý vrchol Mount Logan (5959 m).

Fantastické Emerald Lake

Pokiaľ sa vyberiete z Whitehorse smerom na juh po South Klondike Highway (Carcross Highway), po necelej hodinke jazdy natrafíte (na km 117) na prekrásne horské modrozelené jazero Emerald Lake, ktoré Vás svojou dramatickou farbou nepochybne ohúri. K vskutku čarovným svetelným efektom dochádza predovšetkým pri dopade slnečných lúčov na jazernú hladinu.

Grandiózna kanadská púšť Carcross Desert

Pokračujúc od obdivuhodného Emerald Lake ďalej smerom na juh naďabíte v lokalite Carcross na fascinujúcu rovnomennú Carcross Desert, s rozlohou 2,6 km² často považovanú za najmenšiu púšť planéty. Aj napriek polohe v zrážkovom tieni (s ročným úhrnom zrážok iba 50 mm) sa však nejedná o štandardnú púštnu “krajinku”, ale skôr o impresívne piesočnaté duny.

White Pass and Yukon Route

V teplejšom období možno podniknúť časť historickej White Pass and Yukon Railroad v rámci exkurzií, vybudovanej medzi Whitehorse a aljašským prístavným mestom Skagway v roku 1898 počas “Zlatej horúčky na Klondike”. V súčasnosti má “tour” podobu autobusovej cesty z Whitehorse do Carcross alebo Fraser s pokračovaním vlakom do aljašského Skagway a návratom do Whitehorse busom.

Táto malebná horská železnička, zaraďujúca sa nepochybne k najkrajším v celej Severnej Amerike, upúta približne kilometrovým prevýšením na zhruba 40 kilometroch (so sklonom do 3,9%) a neuveriteľnými prírodnými panorámami v podobe majestátnych ľadovcov, padajúcich vodopádov, hlbokých priepastí, strmých skalnatých stien a mnohých tunelov aj mostov.

0