VLetenky

Kanadský Yukon s Air Canada od 500 EUR

Emerald Lake
Yukonské Emerald Lake pri South Klondike Highway (foto: Wknight94/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Neodolateľnú divokú krásu kanadského Yukonu máte príležitosť poobdivovať pri využití ponuky leteckej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnerskými dopravcami) zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do yukonskej metropoly pod názvom Whitehorse sa dajú kúpiť za 500 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období od 18. novembra do 31. marca 2020, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 24. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2020.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Yukonu nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 4. marca a návrat z kanadského Whitehorse (YXY) dňa 25. marca 2020.

Rezervácia leteniek:
Praha – Whitehorse za 500 EUR (04.03.-25.03.2020)

PRG-YXY
Praha, Česko – Whitehorse, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Yukon

Z Whitehorse, administratívneho a kultúrneho centra spomenutého teritória na severozápade Kanady, máte šancu vypraviť sa za krásnou prírodou Yukonu do fenomenálneho národného parku Kluane National Park. V tejto geniálnej oblasti, ležiacej smerom západne od Whitehorse, možno nájsť nielen magické ľadovce či unikátnu miestnu faunu a flóru. Nachádza sa tu aj najvyšší vrch Kanady a druhá najvyššia hora Severnej Ameriky – impresívny vrchol Mount Logan (5959 m).

Fascinujúce Emerald Lake

Ak sa vydáte z Whitehorse smerom na juh po South Klondike Highway (Carcross Highway), po necelej hodinke jazdy naďabíte (na km 117) na nádherné horské modrozelené jazero Emerald Lake, ktoré Vás svojou dramatickou farbou nepochybne ohúri. K vskutku kúzelným svetelným efektom dochádza hlavne pri dopade slnečných lúčov na jazernú hladinu.

Grandiózna kanadská púšť Carcross Desert

Pokračujúc od obdivuhodného Emerald Lake ďalej smerom na juh natrafíte v lokalite Carcross na fantastickú rovnomennú Carcross Desert, s rozlohou 2,6 km² často pokladanú za najmenšiu púšť zemegule. I napriek polohe v zrážkovom tieni (s ročným úhrnom zrážok len 50 mm) sa však nejedná o štandardnú púštnu “krajinku”, ale skôr o pôsobivé piesočnaté duny.

White Pass and Yukon Route

V teplejšom období možno podniknúť časť historickej White Pass and Yukon Railroad v rámci exkurzií, vybudovanej medzi Whitehorse a aljašským prístavným mestom Skagway v roku 1898 počas “Zlatej horúčky na Klondike”. V súčasnosti má “tour” formu autobusovej cesty z Whitehorse do Carcross alebo Fraser s pokračovaním vlakom do aljašského Skagway a návratom do Whitehorse busom.

Táto malebná horská železnička, patriaca nepochybne k najkrajším v celej Severnej Amerike, upúta zhruba kilometrovým prevýšením na približne 40 kilometroch (so sklonom do 3,9%) a neskutočnými prírodnými scenériami vo forme impozantných ľadovcov, padajúcich vodopádov, hlbokých priepastí, strmých skalnatých stien a mnohých tunelov i mostov.

0