VLetenky

Kanadský Yukon s Air Canada od 444 EUR

Emerald Lake
Yukonské Emerald Lake pri South Klondike Highway (foto: brigachtal/Pixabay/CC0)

Neodolateľnú a divokú krásu kanadského Yukonu máte príležitosť obdivovať zásluhou spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnerskými dopravcami) zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do yukonskej metropoly s názvom Whitehorse sa predávajú za 444 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 28.08.2020-31.05.2021, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) od septembra 2020 do mája 2021 (t.j. v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Yukonu nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 31. mája a návrat z kanadského Whitehorse (YXY) dňa 14. júna 2021.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Whitehorse za 444 EUR (31.05.-14.06.2021)

BUD-YXY
Budapešť, Maďarsko – Whitehorse, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Yukon

Z Whitehorse, administratívneho a kultúrneho centra spomenutého teritória na severozápade Kanady, máte šancu vyraziť za krásnou prírodou Yukonu do fenomenálneho národného parku Kluane National Park. V tejto geniálnej oblasti, ležiacej smerom západne od Whitehorse, možno nájsť nielen magické ľadovce či unikátnu miestnu faunu a flóru. Nachádza sa tu aj najvyšší vrch Kanady a druhá najvyššia hora Severnej Ameriky – impresívny vrchol Mount Logan (5959 m).

Fascinujúce Emerald Lake

Ak sa vydáte z Whitehorse smerom na juh po South Klondike Highway (Carcross Highway), po necelej hodinke jazdy naďabíte (na km 117) na nádherné horské modrozelené jazero Emerald Lake, ktoré Vás svojou dramatickou farbou nepochybne ohúri. K vskutku kúzelným svetelným efektom dochádza hlavne pri dopade slnečných lúčov na jazernú hladinu.

Grandiózna kanadská púšť Carcross Desert

Pokračujúc od obdivuhodného Emerald Lake ďalej smerom na juh natrafíte v lokalite Carcross na fantastickú rovnomennú Carcross Desert, s rozlohou 2,6 km² často pokladanú za najmenšiu púšť zemegule. Aj napriek polohe v zrážkovom tieni (s ročným úhrnom zrážok len 50 mm) sa však nejedná o štandardnú púštnu “krajinku”, ale skôr o pôsobivé piesočnaté duny.

White Pass and Yukon Route

V teplejšom období sa dá podniknúť časť historickej White Pass and Yukon Railroad v rámci exkurzií, postavenej medzi Whitehorse a aljašským prístavným mestom Skagway v roku 1898 počas “Zlatej horúčky na Klondike”. V súčasnosti má “tour” formu autobusovej cesty z Whitehorse do Carcross alebo Fraser s pokračovaním vlakom do aljašského Skagway a návratom do Whitehorse busom.

Táto malebná horská železnička, patriaca nepochybne k najkrajším v celej Severnej Amerike, zaujme zhruba kilometrovým prevýšením na približne 40 kilometroch (so sklonom do 3,9%) a neskutočnými prírodnými scenériami v podobe impozantných ľadovcov, padajúcich vodopádov, hlbokých priepastí, strmých skalnatých stien a mnohých tunelov či mostov.

0