VLetenky

Kanadský Prince Edward Island s Finnair od 543 EUR

P.E.I.
Fotogenické východokanadské súostrovie Prince Edward Island (foto: Ryan Tir/Flickr/CC BY 2.0)

S tarifom Finnair z aliancie Oneworld (v spolupráci s British Airways a kanadskými partnermi) máte šancu navštíviť provinciu Prince Edward Island v južnej Kanade (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do juhokanadského mesta Charlottetown (Prince Edward Island) sa predávajú za 543 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 16. augusta 2015 do 26. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletmi) v čase od polovice januára do začiatku mája 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Prince Edward Island môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 4. mája s návratom z kanadského Charlottetown (YYG) dňa 18. mája 2016.

Rezervácia Letenky:
Budapešť – Charlottetown za 543 EUR (04.05.-18.05.2016)
Budapešť – Charlottetown za 569 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Charlottetown za 571 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Charlottetown za 15425 CZK (rezervácia v ČJ)

Prince Edward Island

Severoatlantické súostrovie Prince Edward Island (jediná nepevninská správna oblasť Kanady), nájdete v juhovýchodnej partii krajiny v zálive svätého Vavrinca (Gulf of Saint Lawrence) medzi miestnymi administratívnymi jednotkami New Brunswick a Nova Scotia – približne 600 km východne od Québec City a zhruba 200 km na sever od novoškótskej metropoly Halifax.

Najmenšia provincia Kanady

Aj napriek skutočnosti, že z hľadiska veľkosti územia i celkového počtu obyvateľov získava Prince Edward Island status najmenšej kanadskej provincie (a na druhej stane najhustejšie osídlenej), svojou krásou má čo ponúknuť nielen milovníkom prírody a tým, ktorí sa vyberú za poznaním s radosťou aj mimo tých najviac vychodených cestovateľských chodníčkov.

Miestna etymológia

Názov súostrovia pochádza od britského šľachtica zvaného Prince Edward, otca kráľovnej Victorie (Queen Victoria), ktorý pravdepodobne po prvý raz aj použil aj termín “Kanaďania” (počas vzájomných bojov miestnych britských a francúzskych usadlíkov). Svoje pomenovanie po ňom nesie relatívne dosť geografických lokalít nielen priamo na Prince Edward Island, ale i v ďalších východokanadských provinciách ako Nova Scotia, New Brunswick, Québec a Ontario.

Cestovateľské špeciality Prince Edward Island

Pôvabné hlavné mesto Prince Edward Island – príjemné Charlottetown (nazvané po britskej kráľovnej Charlotte), nájdete na južnom pobreží ostrova. Určite Vás osloví nileen svojím malebným prístavom a nemenej lákavým širším okolím. Odskočte si na výlet i do pútavého pobrežného Summerside. K lákadlám sa však zaraďuje aj skvelý Prince Edward Island National Park.

0