VLetenky

Kanadský Newfoundland s WestJet od 300 EUR

Gros Morne National Park
Fjord Western Brook Pond v Gros Morne National Park (foto: Emmanuel Milou/Flickr/CC BY-SA 2.0)

V rámci využitia lákavého tarifu z dielne leteckej spoločnosti WestJet uvidíte (na začiatku leta) fascinujúci východokanadský ostrov Newfoundland (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky na kanadské súostrovie Newfoundland Island (do St. John’s) sú v predaji za 300 EUR s odletom z írskeho Dublinu a návratom do britského Londýna.

Tarifné podmienky určujú cesty v období 06.05.-28.06.2016 a predaj do 16. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Newfoundland nech poslúži odlet z Dublinu (DUB) dňa 14. júna s návratom z kanadského St. John’s (YYT) do Londýna (LGW) dňa 21. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Dublin – St. John’s – Londýn za 300 EUR (14.06.-21.06.2016)
Dublin – St. John’s – Londýn za 310 EUR (rezervácia v NJ)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Leteckú dopravu do írskej metropoly Dublin máte šancu vo všeobecnosti zrealizovať priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o niečo ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecký prískok do/z Londýna

Pri leteckom priblížení do Londýna možno profitovať z jeho výbornej dostupnosti z nášho regiónu. Na londýnske letisko Luton doputujete za rozumné dukáty z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, zatiaľ čo Wizz Air prevádzkuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, núka takisto Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske nízkonákladové letisko Stansted docestujete Ryanair-om z Bratislavy a v podstate i zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Na London Gatwick Intl Airport obsluhuje letecké linky opäť (za trochu vyššiu cenu) britská aerolinka Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy.

Newfoundland

Znamenitý St. John’s, administratívno-politické centrum a zároveň najľudnatejšie sídlo famóznej kanadskej provincie Newfoundland and Labrador, možno pokladať za najvýchodnejšie a najstaršie mesto Severnej Ameriky (pokiaľ nerátame v tomto prípade Strednú Ameriku – Európania do týchto končín dorazili v roku 1497). Čaká Vás v juhovýchodnej časti fantastického ostrova Newfoundland.

Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd, čo sa prejavuje v porovnaní s kontinentálnou Kanadou na miernejších zimách a naopak trochu chladnejších letách. Približne 300 km na západ od St. John’s nájdete vskutku pozoruhodný francúzsky zámorský department St. Pierre and Miquelon, ktorý ostal Francúzsku ako jediný z ich predchádzajúcich závislých území v pevninskej Severnej Amerike.

0