VLetenky

Kanadský Newfoundland s WestJet od 266 EUR

Westerb Brook Pond
Fjord Western Brook Pond v Gros Morne National Park (foto: Matt MacGillivray/Flickr/CC BY 2.0)

V rámci využitia priamych letov spoločnosti WestJet spoznáte (v jarnom období) fascinujúci východokanadský ostrov Newfoundland (s odletom z Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na kanadské súostrovie Newfoundland Island (do St. John’s) sa dajú kúpiť za 266 EUR s odletom z írskeho Dublinu a návratom do britského Londýna.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 1. mája do 21. mája 2017 a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Newfoundland môže byť odlet z Dublinu (DUB) dňa 2. mája s návratom z kanadského St. John’s (YYT) do Londýna (LGW) dňa 16. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Dublin – St. John’s – Londýn za 266 EUR (02.05.-16.05.2017 / priame lety)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Leteckú dopravu do írskej metropoly Dublin možno v globále uskutočniť priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o niečo ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecký prískok do/z Londýna

Pri leteckom priblížení do Londýna možno profitovať z jeho vynikajúcej dostupnosti z našich končín. Na londýnske low costové letisko Stansted doputujete s Ryanair z Bratislavy a prakticky aj zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Ostrava, Praha, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów).

Na London Gatwick Intl Airport prevádzkuje letecké linky (za trošku vyššiu cenu) britská aerolínia Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy. Na londýnske letisko Luton docestujete s Wizz Air z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, ponúka taktiež Easy Jet.)

Newfoundland

Famózny St. John’s, administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo famóznej kanadskej provincie Newfoundland and Labrador, možno považovať za najvýchodnejšie a najstaršie mesto Severnej Ameriky (ak nepočítame v tomto prípade Strednú Ameriku – Európania do tohto regiónu dorazili v roku 1497). Očakáva Vás v juhovýchodnej partii fantastického ostrova Newfoundland.

Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd, čo sa odzrkadľuje v porovnaní s pevninskou Kanadou na miernejších zimách a naopak trošku chladnejších letách. Zhruba 300 km na západ od St. John’s nájdete vskutku pozoruhodný francúzsky zámorský department St. Pierre and Miquelon, ktorý zostal Francúzsku ako jediný z ich predchádzajúcich závislých území v kontinentálnej Severnej Amerike.

0