VLetenky

Kanadský Newfoundland s WestJet od 216 EUR

Gros Morne National Park
Fjord Western Brook Pond v Gros Morne N.P. (foto: D. Gordon E. Robertson/Flickr/CC BY-SA 3.0)

V rámci využitia pútavého tarifu z dielne leteckej spoločnosti WestJet spoznáte (v priebehu jari) fantastický východokanadský ostrov Newfoundland (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky na kanadské súostrovie Newfoundland Island (do St. John’s) sa v predávajú za 216 EUR s odletom z írskeho Dublinu a návratom do škótskeho Glasgowa.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 06.05.-27.05.2016 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Newfoundland môže byť odlet z Dublinu (DUB) dňa 11. mája s návratom z kanadského St. John’s (YYT) do Glasgowa (GLA) dňa 23. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Dublin – St. John’s – Glasgow za 216 EUR (11.05.-23.05.2016)
Dublin – St. John’s – Glasgow za 230 EUR (rezervácia v SJ)
Dublin – St. John’s – Glasgow za 6110 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Leteckú dopravu do írskej metropoly Dublin máte príležitosť v globále uskutočniť priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o niečo ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecký prískok z/do Škótska

Pri leteckom priblížení z/do Glasgowa sa dajú využiť priame lety spoločnosti Wizz Air z Budapešti alebo z Katovíc, resp. linka konkurenčnej nízkonákladovky Ryanair z Bratislavy do (neďalekého) Edinburghu.

Newfoundland

Famózny St. John’s, administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Newfoundland and Labrador, možno považovať za najvýchodnejšie a najstaršie mesto Severnej Ameriky (ak nepočítame v tomto prípade Strednú Ameriku – Európania do týchto končín dorazili v roku 1497). Očakáva Vás v juhovýchodnej partii fascinujúceho ostrova Newfoundland.

Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd, čo sa odzrkadľuje v porovnaní s pevninskou Kanadou na miernejších zimách a naopak trošku chladnejších letách. Zhruba 300 km západne od St. John’s nájdete vskutku pozoruhodný francúzsky zámorský department St. Pierre and Miquelon, ktorý zostal Francúzsku ako jediný z ich predchádzajúcich závislých území v “kontinentálnej” Severnej Amerike.

0