VLetenky

Kanadský Newfoundland s British Airways od 461 EUR

Western Brook Pond
Fjord Western Brook Pond v Gros Morne N.P. (foto: Aconcagua/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

V rámci využitia ponuky z kuchyne British Airways z leteckej aliancie Oneworld (v spolupráci s partnermi) spoznáte obdivuhodný východokanadský ostrov Newfoundland (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na kanadské súostrovie Newfoundland (do St. John’s) sa dajú kúpiť za 461 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.10.-14.12.2016, 25.12.2016-14.05.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 10. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletom) v čase od začiatku do konca novembra 2016 a od začiatku januára do konca marca 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Newfoundland môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 16. novembra s návratom z kanadského St. John’s (YYT) dňa 29. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – St. John’s za 461 EUR (16.11.-29.11.2016)
Budapešť – St. John’s za 145900 HUF (na webe dopravcu / manuálne zadanie)

Newfoundland

Famózny St. John’s, administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Newfoundland and Labrador, možno považovať za najvýchodnejšie a najstaršie mesto Severnej Ameriky (pokiaľ nepočítame v tomto prípade Strednú Ameriku – Európania do týchto končín dorazili v roku 1497). Očakáva Vás v juhovýchodnej partii fascinujúceho ostrova Newfoundland.

Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd, čo sa odzrkadľuje v porovnaní s kontinentálnou Kanadou na miernejších zimách a naopak trošku chladnejších letách. Zhruba 300 km západne od St. John’s nájdete vskutku grandiózny francúzsky zámorský department St. Pierre and Miquelon, ktorý zostal Francúzsku ako jediný z ich predchádzajúcich závislých území v “pevninskej” Severnej Amerike.

0