VLetenky

Kanadský Newfoundland s Air Canada od 396 EUR

Western Brook Pond
Fjord Western Brook Pond, Gros Morne National Park (foto: Siderd/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

V rámci ponuky leteckej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnermi zo Star Alliance) spoznáte fascinujúce východokanadské súostrovie Newfoundland (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na kanadský ostrov Newfoundland Island (do St. John’s) kúpite za 396 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od začiatku októbra 2018 do polovice marca 2019.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Newfoundland nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. októbra s návratom z kanadského St. John’s (YYT) dňa 15. októbra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – St. John’s za 396 EUR (09.10.-15.10.2018)

VIE_YYT
Viedeň, Rakúsko – St. John’s, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Newfoundland

Famózny St. John’s, administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Newfoundland and Labrador, možno považovať za najvýchodnejšie a najstaršie mesto Severnej Ameriky (pokiaľ nepočítame v tomto prípade Strednú Ameriku – Európania do tohto regiónu dorazili v roku 1497). Očakáva Vás v juhovýchodnej partii fantastického ostrova Newfoundland.

Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd, čo sa odzrkadľuje v porovnaní s pevninskou Kanadou na miernejších zimách a naopak trošku chladnejších letách. Zhruba 300 km na západ od St. John’s nájdete vskutku pozoruhodný francúzsky zámorský department St. Pierre and Miquelon, ktorý zostal Francúzsku ako jediný z ich predchádzajúcich závislých území v kontinentálnej Severnej Amerike.

0