VLetenky

Kanadský Newfoundland s Air Canada od 385 EUR

The Battery
Newfoundland v podobe The Battery pri St. John’s (foto: Shhewitt/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

V rámci ponuky leteckej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnermi zo Star Alliance) uvidíte fantastický východokanadský ostrov Newfoundland (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na kanadské súostrovie Newfoundland Island (do St. John’s) sú v predaji za 385 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 22.04.-02.05. a 31.10.-14.12.2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Newfoundland nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. novembra s návratom z kanadského St. John’s (YYT) dňa 21. novembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – St. John’s za 385 EUR (08.11.-21.11.2018)

VIE_YYT
Viedeň, Rakúsko – St. John’s, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Newfoundland

Znamenitý St. John’s, administratívno-politické centrum a zároveň najľudnatejšie sídlo famóznej kanadskej provincie Newfoundland and Labrador, možno pokladať za najvýchodnejšie a najstaršie mesto Severnej Ameriky (pokiaľ nerátame v tomto prípade Strednú Ameriku – Európania do tohto regiónu dorazili v roku 1497). Čaká Vás v juhovýchodnej časti fascinujúceho ostrova Newfoundland.

Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd, čo sa prejavuje v porovnaní s pevninskou Kanadou na miernejších zimách a naopak trochu chladnejších letách. Približne 300 km na západ od St. John’s nájdete vskutku pozoruhodný francúzsky zámorský department St. Pierre and Miquelon, ktorý ostal Francúzsku ako jediný z ich predchádzajúcich závislých území v kontinentálnej Severnej Amerike.

0