VLetenky

Kanadský New Brunswick s Finnair od 504 EUR

Grande-Anse
Grande-Anse na severovýchode New Brunswick (foto: New Brunswick Tourism/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou Finnair z aliancie Oneworld (v spolupráci s British Airways a kanadskými partnermi) možno zavítať na návštevu provincie New Brunswick v južnej Kanade (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do juhokanadského mesta Moncton (New Brunswick) sa dajú kúpiť za 504 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase od 24. septembra 2015 do 26. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) od začiatku februára do začiatku marca 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do New Brunswick nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 4. marca s návratom z kanadského Monctonu (YQM) dňa 18. marca 2016.

Rezervácia Letenky:
Budapešť – Moncton za 504 EUR (04.03.-18.03.2016)
Budapešť – Moncton za 530 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Moncton za 532 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Moncton za 14361 CZK (rezervácia v ČJ)

New Brunswick

Provinciu New Brunswick nájdete na juhovýchode Kanady. Na západe hraničí s americkým štátom Maine (Augusta), juh obmýva zátoka Bay of Fundy, na juhovýchode sa dotýka Nového Škótska (Nova Scotia), východ tvorí pobrežie Zálivu sv. Vavrinca (Gulf of Saint Lawrence) a sever (Acadian Coast/Bathurst) susedí s polostrovom Gaspé (Gaspé Peninsula) vo frankofónnom Québecu.

Bay of Fundy so 17 metrovým prílivom

Za najľudnatejšie sídlo New Brunswick možno považovať Saint John, ktorý Vás očakáva na brehoch Bay of Fundy. Fundský záliv sa zaraďuje k miestam s najvyšším rozdielom hladiny oceánu medzi odlivom a prílivom na svete – priemerná výška (vertikálnej) prílivovej vlny Atlantiku v týchto miestach dosahuje až okolo 17 m (počas 12-hodinovej periódy). Potešia i možnosti pozorovania veľrýb a nesklame anii príjemné prímorské St. Andrews na úplnom juhu Bay of Fundy.

Odskočíte si na Prince Edward Island alebo do Nového Škótska?

Najväčšia miestna metropolitná oblasť Vás naopak čaká v mestskej aglomerácii Greater Moncton v širšom okolí rovnomenného mesta Moncton na juhovýchode New Brunswick. V neveľkej vzdialenosti sa ku severoamerickému kontinentu pripája úzkou šijou Isthmus of Chignecto (širokou iba 24 km) polostrov Nova Scotia. Neďaleko sa nachádza i pútavý Prince Edward Island (vytvárajúci ako administratívny celok samostatnú provinciu). Na rozdiel od nich (s tradičnou prímorskou klímou) má však podnebie New Brunswick i napriek blízkosti Atlantiku už skôr kontinentálny charakter.

Pôvabná Saint John Valley

Hlavné mesto New Brunswick – pôsobivý Fredericton (podľa rebríčka ľudnatosti až trojka za Saint John a Moncton), leží v centrálnej partii na brehoch Saint John River, ktorá sa vlieva do majestátneho Atlantického oceánu v rovnomennom prímorskom meste na severnom pobreží Bay of Fundy. Celý región poteší malebnými miestečkami v príťažlivej Saint John Valley (spomeňme aspoň Mactaquac Provincial Park, Woodstock, Grand Falls and Gorge alebo Edmundston).

0