VLetenky

Kanadské Nové Škótsko s WestJet od 286 EUR

Cabot Trail
Cape Breton Highlands N.P. (Cabot Trail) v provincii Nova Scotia (foto: Andrea Schaffer/Flickr/CC BY 2.0)

Vďaka pútavému tarifu “z kuchyne” leteckej spoločnosti WestJet máte šancu vzhliadnuť (v jarnom období) východokanadské Nové Škótsko (s odletom z Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Halifaxu v kanadskej provincii Nova Scotia sa predávajú za 286 EUR s odletom z írskeho Dublinu a návratom do britského Londýna.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období od 1. mája do 21. mája 2017 a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nového Škótska nech poslúži z Dublinu (DUB) dňa 2. mája s návratom z kanadského Halifaxu (YHZ) do Londýna (LGW) dňa 16. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Dublin – Halifax – Londýn za 286 EUR (02.05.-16.05.2017)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Leteckú dopravu do írskej metropoly Dublin máte príležitosť v globále uskutočniť priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o niečo ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecké priblíženie do/z Londýna

Pri leteckom prískoku do Londýna sa dá profitovať z jeho výbornej dostupnosti z nášho regiónu. Na londýnske nízkonákladové letisko Stansted docestujete s Ryanair z Bratislavy a v podstate i zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Ostrava, Praha, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów).

Na London Gatwick Intl Airport obsluhuje letecké linky (za trochu vyššiu cenu) britská aerolinka Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy. Na londýnske letisko Luton doputujete s Wizz Air z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, núka takisto Easy Jet.)

Halifax a Nova Scotia

Famózny Halifax, administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Nova Scotia, možno pokladať za jedno najstarších miest severoamerickej pevniny a akúsi bránu, ktorou do Kanady prúdili tisíce imigrantov. Čaká Vás v južnej partii Nového Škótska v jednom z najväčších “prírodných” prístavísk sveta, rovnomennom Halifax Harbour na polostrove toho istého pomenovania (s názvom Halifax Peninsula).

Škótske “názvuky”

Mimochodom Škóti vytvárajú najpočetnejšiu skupinu prisťahovalcov (pred Angličanmi, Írmi a Francúzmi). Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd (i Labrador Current), čo sa prejavuje v porovnaní s pevninskou Kanadou na miernejších zimách a naopak trošku chladnejších letách.

Pôsobivý Halifax s atraktívnym okolím

V samotnom Halifaxe určite neobíďte jeho sugestívnu “dominantu” Citadel Hill, impresívny pahorok s pevnosťou Fort George na svojom vrchu so strategickým výhľadom na celý prístav. Vskutku pútavú možnosť spoznať ulice mesta aj jeho okolie v blízkosti pobrežia núkajú “obojživelníky” Harbour Hopper. Skúste i pohodlný trajekt do susedného Dartmouthu na druhej stane zátoky alebo plavbu na ostrovček Sambro Island s najstarším funkčným majákom Severnej Ameriky.

Pozoruhodné národné parky

K ikonickým pamiatkam v regióne sa zaraďujú dramatická lokalita Peggy’s Cove s malebnými rybárskymi domčekmi a majákom. Upúta i magický národný park Kejimkujik v južnej časti s piesočnatými plážami, pretkaný mnohými jazerami a riečkami. Na severe okúzli vynikajúci Cape Breton Highlands National Park so scénickou cestou Cabot Trail a populárnym turistickým chodníčkom Skyline Trail s panoramatickými pohľadmi na pobrežnú oblasť (so šťastím tu uvidíte aj losy či veľryby).

0