VLetenky

Kanadské Nové Škótsko s WestJet od 225 EUR

Nové Šótsko
Cabot Trail (Cape Breton Highlands N.P.) v provincii Nova Scotia (foto: Gavin Langille/Flickr/CC BY 2.0)

Vďaka lákavému tarifu leteckej spoločnosti WestJet máte príležitosť vzhliadnuť (v priebehu jarného obdobia) východokanadské Nové Škótsko (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do Halifaxu v kanadskej provincii Nova Scotia kúpite za 225 EUR s odletom z írskeho Dublinu a návratom do škótskeho Glasgowa.

Tarifné podmienky určujú cesty v dobe 06.05.-27.05.2016 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nového Škótska nech poslúži z Dublinu (DUB) dňa 11. mája s návratom z kanadského Halifaxu (YHZ) do Glasgowa (GLA) dňa 23. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Dublin – Halifax – Glasgow za 225 EUR (11.05.-23.05.2016)
Dublin – Halifax – Glasgow za 239 EUR (rezervácia v SJ)
Dublin – Halifax – Glasgow za 6368 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Leteckú dopravu do írskej metropoly Dublin máte šancu vo všeobecnosti zrealizovať priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o čosi ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecké priblíženie z/do Škótska

Pri leteckom prískoku z/do Glasgowa možno využiť priame lety spoločnosti Wizz Air z Budapešti alebo z Katovíc, resp. linku konkurenčnej nízkonákladovky Ryanair z Bratislavy do (neďalekého) Edinburghu.

Halifax a Nova Scotia

Znamenitý Halifax, administratívno-politické centrum a zároveň najľudnatejšie sídlo famóznej kanadskej provincie Nova Scotia, možno považovať za jedno najstarších miest severoamerickej pevniny a akúsi bránu, ktorou do Kanady prúdili tisíce imigrantov. Očakáva Vás v južnej časti Nového Škótska v jednom z najväčších “prírodných” prístavov sveta, rovnomennom Halifax Harbour na polostrove rovnakého pomenovania (pod názvom Halifax Peninsula).

Škótske “názvuky”

Mimochodom Škóti tvoria najpočetnejšiu skupinu prisťahovalcov (pred Angličanmi, Írmi a Francúzmi). Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd (aj Labrador Current), čo sa odzrkadľuje v porovnaní s kontinentálnou Kanadou na miernejších zimách a naopak trochu chladnejších letách.

Impresívny Halifax s atraktívnym okolím

V samotnom Halifaxe istotne nevynechajte jeho sugestívnu “dominantu” Citadel Hill, pôsobivý pahorok s pevnosťou Fort George na svojom vrchu so strategickým výhľadom na celý prístav. Vskutku pútavú príležitosť spoznať ulice mesta aj jeho okolie v blízkosti pobrežia ponúkajú “obojživelníky” Harbour Hopper. Skúste aj pohodlný trajekt do susedného Dartmouthu na druhej stane zátoky alebo plavbu na ostrovček Sambro Island s najstarším funkčným majákom Severnej Ameriky.

Pozoruhodné národné parky

K ikonickým pamiatkam v regióne sa radia magická lokalita Peggy’s Cove s malebnými rybárskymi domčekmi a majákom. Upúta aj dramatický národný park Kejimkujik v južnej partii s piesočnatými plážami, pretkaný mnohými jazerami a riečkami. Na severe očarí výborný Cape Breton Highlands National Park so scénickou cestou Cabot Trail a obľúbeným turistickým chodníčkom Skyline Trail s panoramatickými pohľadmi na pobrežnú oblasť (so šťastím tu uvidíte i losy či veľryby).

0