VLetenky

Kanadské Nové Škótsko s KLM od 412 EUR

Nové Šótsko
Mahone Bay v provincii Nova Scotia (foto: Shawn M. Kent/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Vďaka koncernu Air France-KLM z leteckej aliancie Sky Team (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) máte možnosť navštíviť východokanadské Nové Škótsko (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Halifaxu v kanadskej provincii Nova Scotia sa predávajú za 412 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety od 30. októbra do 13. decembra 2018, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca októbra do začiatku decembra 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nového Škótska nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 30. októbra s návratom z kanadského Halifaxu (YHZ) dňa 7. novembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Halifax za 412 EUR (30.10.-07.11.2018)

VIE-YHZ

Halifax a Nova Scotia

Famózny Halifax, administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo famóznej kanadskej provincie Nova Scotia, možno pokladať za jedno najstarších miest severoamerickej pevniny a akúsi bránu, ktorou do Kanady prúdili tisíce prisťahovalcov. Čaká Vás v južnej partii Nového Škótska v jednom z najväčších “prírodných” prístavov sveta, rovnomennom Halifax Harbour na polostrove toho istého pomenovania (s názvom Halifax Peninsula).

Škótske “názvuky”

Mimochodom Škóti vytvárajú najpočetnejšiu skupinu imigrantov (pred Angličanmi, Írmi a Francúzmi). Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd (i Labrador Current), čo sa prejavuje v porovnaní s kontinentálnou Kanadou na miernejších zimách a naopak trošku chladnejších letách.

Pôsobivý Halifax s pútavým okolím

V samotnom Halifaxe určite neobíďte jeho sugestívnu “dominantu” Citadel Hill, impresívny pahorok s pevnosťou Fort George na svojom vrchu so strategickým výhľadom na celý prístav. Vskutku lákavú príležitosť spoznať ulice mesta ijeho okolie blízko pobrežia núkajú “obojživelníky” Harbour Hopper. Skúste i pohodlný trajekt do susedného Dartmouthu na druhej stane zátoky alebo plavbu na ostrovček Sambro Island s najstarším funkčným majákom Severnej Ameriky.

Pozoruhodné národné parky

K ikonickým pamiatkam v regióne sa zaraďujú dramatická lokalita Peggy’s Cove s malebnými rybárskymi domčekmi a majákom. Upúta i magický národný park Kejimkujik v južnej časti s piesočnatými plážami, pretkaný mnohými jazerami a riečkami. Na severe okúzli Cape Breton Highlands National Park so scénickou cestou Cabot Trail a populárnym turistickým chodníčkom Skyline Trail s panoramatickými pohľadmi na pobrežnú oblasť (so šťastím tu uvidíte aj losy či veľryby).

0