VLetenky

Kanadské Nové Škótsko s KLM od 340 EUR

Nové Šótsko
Nova Scotia pri ceste zo susedného New Brunswick (foto: Dennis Jarvis/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Vďaka holdingu Air France-KLM z leteckej aliancie Sky Team (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) máte šancu navštíviť východokanadské Nové Škótsko (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Halifaxu v kanadskej provincii Nova Scotia sa dajú kúpiť za 340 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 23.04.-02.05., 31.10.-13.12., 25.12.2018-31.01.2019 a 24.02.-05.04.2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc (max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Nového Škótska môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. novembra s návratom z kanadského Halifaxu (YHZ) dňa 21. novembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Halifax za 340 EUR (07.11.-21.11.2018)

Viedeň – Halifax za 376 EUR (24.10.-07.11.2018)
Viedeň – Halifax za 412 EUR (06.09.-19.09.2018)
Viedeň – Halifax za 441 EUR (08.06.-19.06.2018)

VIE-YHZ
Viedeň, Rakúsko – Halifax, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Halifax a Nova Scotia

Znamenitý Halifax, administratívno-politické centrum a zároveň najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Nova Scotia, možno považovať za jedno najstarších miest severoamerickej pevniny a akúsi bránu, ktorou do Kanady prúdili tisíce prisťahovalcov. Očakáva Vás v južnej časti Nového Škótska v jednom z najväčších “prírodných” prístavov sveta, rovnomennom Halifax Harbour na polostrove rovnakého pomenovania (pod názvom Halifax Peninsula).

Škótske “názvuky”

Mimochodom Škóti tvoria najpočetnejšiu skupinu imigrantov (pred Angličanmi, Írmi a Francúzmi). Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd (aj Labrador Current), čo sa odzrkadľuje v porovnaní s “pevninskou” Kanadou na miernejších zimách a naopak trochu chladnejších letách.

Impresívny Halifax s lákavým okolím

V samotnom Halifaxe istotne nevynechajte jeho sugestívnu “dominantu” Citadel Hill, pôsobivý pahorok s pevnosťou Fort George na svojom vrchu so strategickým výhľadom na celý prístav. Vskutku pútavú príležitosť spoznať ulice mesta aj jeho okolie blízko pobrežia ponúkajú “obojživelníky” Harbour Hopper. Skúste aj pohodlný trajekt do susedného Dartmouthu na druhej stane zátoky alebo plavbu na ostrovček Sambro Island s najstarším funkčným majákom Severnej Ameriky.

Pozoruhodné národné parky

K ikonickým pamiatkam v regióne sa radia magická lokalita Peggy’s Cove s malebnými rybárskymi domčekmi a majákom. Upúta aj dramatický národný park Kejimkujik v južnej partii s piesočnatými plážami, pretkaný mnohými jazerami a riečkami. Na severe očarí Cape Breton Highlands National Park so scénickou cestou Cabot Trail a obľúbeným turistickým chodníčkom Skyline Trail s panoramatickými pohľadmi na pobrežnú oblasť (so šťastím tu uvidíte i losy či veľryby).

0