VLetenky

Kanadské Nové Škótsko s Finnair od 406 EUR

Peggy's Point Lighthouse
Grandiózna lokalita Peggy’s Cove s majákom Peggy’s Point Lighthouse (foto: paul bica/Flickr)

Pri využití tarifu spoločnosti Finnair z leteckej aliancie Oneworld (v spolupráci s partnerskými aerolíniami) vzhliadnete obdivuhodné východokanadské Nové Škótsko (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Halifaxu v kanadskej provincii Nova Scotia máte príležitosť kúpiť za 406 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 1. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) počas jarných a jesenných mesiacov roku 2015 (t.j. v období od marca do mája a v priebehu septembra/októbra 2015).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nového Škótska nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 18. mája s návratom z kanadského Halifaxu (YHZ) dňa 6. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Halifax za 406 EUR (18.05.-06.06.2015)
Budapešť – Halifax za 11366 CZK (rezervácia v ČJ)

Halifax a Nova Scotia

Famózny Halifax, administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Nova Scotia, možno pokladať za jedno najstarších miest severoamerickej pevniny a akúsi bránu, ktorou do Kanady prúdili tisíce imigrantov. Čaká Vás v južnej partii Nového Škótska v jednom z najväčších “prírodných” prístavov sveta, rovnomennom Halifax Harbour na polostrove rovnakého pomenovania (pod názvom Halifax Peninsula).

Škótske “názvuky”

Mimochodom Škóti vytvárajú najpočetnejšiu skupinu prisťahovalcov (pred Angličanmi, Írmi a Francúzmi). Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd (aj Labrador Current), čo sa prejavuje v porovnaní s kontinentálnou Kanadou na miernejších zimách a naopak trošku chladnejších letách.

Pôsobivý Halifax s pútavým okolím

V samotnom Halifaxe určite neobíďte jeho “dominantu” Citadel Hill, impresívny pahorok s pevnosťou Fort George na svojom vrchu so strategickým výhľadom na celý prístav. Celkom atraktívnu príležitosť spoznať ulice mesta i jeho okolie v blízkosti pobrežia núkajú “obojživelníky” Harbour Hopper. Skúste i pohodlný trajekt do susedného Dartmouthu na druhej stane zátoky alebo plavbu na ostrovček Sambro Island s najstarším funkčným majákom Severnej Ameriky.

Pozoruhodné národné parky

K ikonickým pamiatkam v regióne patrí dramatická lokalita Peggy’s Cove s malebnými rybárskymi domčekmi a majákom. Upúta aj magický národný park Kejimkujik v južnej časti s piesočnatými plážami, pretkaný mnohými jazerami a riečkami. Na severe okúzli vynikajúci Cape Breton Highlands National Park so scénickou cestou Cabot Trail a populárnym turistickým chodníčkom Skyline Trail s výbornými pohľadmi na pobrežnú oblasť (pri troche šťastia tu stretnete aj losy a uvidíte veľryby).

0