VLetenky

Kanadské Nové Škótsko s Condor Arlines od 480 EUR

Nové Šótsko
Idylické kanadské mestečko Lunenburg v provincii Nova Scotia (foto: Tom Hiltz/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Zásluhou nemeckej spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst (v spolupráci s partnermi) vzhliadnete na začiatku leta východokanadské Nové Škótsko (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do Halifaxu v kanadskej provincii Nova Scotia máte príležitosť kúpiť za 480 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä v prvej polovici júna 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nového Škótska nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 2. júna s návratom z kanadského Halifaxu (YHZ) dňa 9. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Halifax za 480 EUR (02.06.-09.06.2015)

Halifax a Nova Scotia

Famózny Halifax, administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo famóznej kanadskej provincie Nova Scotia, možno pokladať za jedno najstarších miest severoamerickej pevniny a akúsi bránu, ktorou do Kanady prúdili tisíce imigrantov. Čaká Vás v južnej partii Nového Škótska v jednom z najväčších “prírodných” prístavov sveta, rovnomennom Halifax Harbour na polostrove rovnakého pomenovania (s názvom Halifax Peninsula).

Škótske “názvuky”

Mimochodom Škóti vytvárajú najpočetnejšiu skupinu prisťahovalcov (pred Angličanmi, Írmi a Francúzmi). Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd (i Labrador Current), čo sa prejavuje v porovnaní s kontinentálnou Kanadou na miernejších zimách a naopak trošku chladnejších letách.

Pôsobivý Halifax s pútavým okolím

V samotnom Halifaxe určite neobíďte jeho sugestívnu “dominantu” Citadel Hill, impresívny pahorok s pevnosťou Fort George na svojom vrchu so strategickým výhľadom na celý prístav. Vskutku lákavú šancu spoznať ulice mesta i jeho okolie v blízkosti pobrežia núkajú “obojživelníky” Harbour Hopper. Skúste i pohodlný trajekt do susedného Dartmouthu na druhej stane zátoky alebo plavbu na ostrovček Sambro Island s najstarším funkčným majákom Severnej Ameriky.

Pozoruhodné národné parky

K ikonickým pamiatkam v regióne sa zaraďuje dramatická lokalita Peggy’s Cove s malebnými rybárskymi domčekmi a majákom. Upúta i magický národný park Kejimkujik v južnej časti s piesočnatými plážami, pretkaný mnohými jazerami a riečkami. Na severe okúzli vynikajúci Cape Breton Highlands National Park so scénickou cestou Cabot Trail a populárnym turistickým chodníčkom Skyline Trail s panoramatickými pohľadmi na pobrežnú oblasť (so šťastím tu uvidíte aj losy či veľryby).

0