VLetenky

Kanadské Nové Škótsko s Condor Arlines od 400 EUR

Nové Šótsko
Idylické kanadské mestečko Shelburne v provincii Nova Scotia (foto: Dennis Jarvis/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Vďaka nemeckej spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst (v spolupráci s partnermi) spoznáte na začiatku leta východokanadské Nové Škótsko (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Halifaxu v kanadskej provincii Nova Scotia sú v predaji za 400 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od začiatku do konca júna 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nového Škótska nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 14. júna s návratom z kanadského Halifaxu (YHZ) dňa 28. júna 2017.

Rezervácia letenky:
Praha – Halifax za 400 EUR (14.06.-28.06.2017)

Halifax a Nova Scotia

Znamenitý Halifax, administratívno-politické centrum a zároveň najľudnatejšie sídlo famóznej kanadskej provincie Nova Scotia, možno považovať za jedno najstarších miest severoamerickej pevniny a akúsi bránu, ktorou do Kanady prúdili tisíce imigrantov. Očakáva Vás v južnej časti Nového Škótska v jednom z najväčších “prírodných” prístavov sveta, rovnomennom Halifax Harbour na polostrove rovnakého pomenovania (pod názvom Halifax Peninsula).

Škótske “názvuky”

Mimochodom Škóti tvoria najpočetnejšiu skupinu prisťahovalcov (pred Angličanmi, Írmi a Francúzmi). Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd (aj Labrador Current), čo sa odzrkadľuje v porovnaní s pevninskou Kanadou na miernejších zimách a naopak trochu chladnejších letách.

Impresívny Halifax s pútavým okolím

V samotnom Halifaxe istotne nevynechajte jeho sugestívnu “dominantu” Citadel Hill, pôsobivý pahorok s pevnosťou Fort George na svojom vrchu so strategickým výhľadom na celý prístav. Vskutku lákavú príležitosť vzhliadnuť ulice mesta aj jeho okolie blízko pobrežia ponúkajú “obojživelníky” Harbour Hopper. Skúste aj pohodlný trajekt do susedného Dartmouthu na druhej stane zátoky alebo plavbu na ostrovček Sambro Island s najstarším funkčným majákom Severnej Ameriky.

Pozoruhodné národné parky

K ikonickým pamiatkam v regióne sa radia magická lokalita Peggy’s Cove s malebnými rybárskymi domčekmi a majákom. Upúta aj dramatický národný park Kejimkujik v južnej partii s piesočnatými plážami, pretkaný mnohými jazerami a riečkami. Na severe očarí výborný Cape Breton Highlands National Park so scénickou cestou Cabot Trail a obľúbeným turistickým chodníčkom Skyline Trail s panoramatickými pohľadmi na pobrežnú oblasť (so šťastím tu uvidíte i losy či veľryby).

0