VLetenky

Kanadské Nové Škótsko s Condor Airlines od 450 EUR

Nové Šótsko
Cabot Trail (Cape Breton Highlands N.P.) v provincii Nova Scotia (foto: Tony Webster/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Zásluhou spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) máte možnosť vzhliadnuť východokanadské Nové Škótsko (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Halifaxu v kanadskej provincii Nova Scotia sa dajú kúpiť za 450 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v priebehu júna 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nového Škótska nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 9. júna s návratom z kanadského Halifaxu (YHZ) dňa 24. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Halifax za 450 EUR (09.06.-24.06.2016 / manuálne zadanie)

Halifax a Nova Scotia

Famózny Halifax, administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo famóznej kanadskej provincie Nova Scotia, možno pokladať za jedno najstarších miest severoamerickej pevniny a akúsi bránu, ktorou do Kanady prúdili tisíce imigrantov. Čaká Vás v južnej partii Nového Škótska v jednom z najväčších “prírodných” prístavov sveta, rovnomennom Halifax Harbour na polostrove toho istého pomenovania (s názvom Halifax Peninsula).

Škótske “názvuky”

Mimochodom Škóti vytvárajú najpočetnejšiu skupinu prisťahovalcov (pred Angličanmi, Írmi a Francúzmi). Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd (i Labrador Current), čo sa prejavuje v porovnaní s kontinentálnou Kanadou na miernejších zimách a naopak trošku chladnejších letách.

Pôsobivý Halifax s lákavým okolím

V samotnom Halifaxe určite neobíďte jeho sugestívnu “dominantu” Citadel Hill, impresívny pahorok s pevnosťou Fort George na svojom vrchu so strategickým výhľadom na celý prístav. Vskutku lákavú príležitosť uvidieť ulice mesta i jeho okolie v blízkosti pobrežia núkajú “obojživelníky” Harbour Hopper. Skúste i pohodlný trajekt do susedného Dartmouthu na druhej stane zátoky alebo plavbu na ostrovček Sambro Island s najstarším funkčným majákom Severnej Ameriky.

Pozoruhodné národné parky

K ikonickým pamiatkam v regióne sa zaraďujú dramatická lokalita Peggy’s Cove s malebnými rybárskymi domčekmi a majákom. Upúta i magický národný park Kejimkujik v južnej časti s piesočnatými plážami, pretkaný mnohými jazerami a riečkami. Na severe okúzli Cape Breton Highlands National Park so scénickou Cabot Trail a populárnym turistickým chodníčkom Skyline Trail s panoramatickými pohľadmi na pobrežnú oblasť (so šťastím tu vzhliadnete aj losy či veľryby).

0