VLetenky

Kanadské Nové Škótsko s British Airways od 504 EUR

Nové Šótsko
Malebné kanadské mestečko Lunenburg v provincii Nova Scotia (foto: Tom Hiltz/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Zásluhou spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) máte šancu uvidieť východokanadské Nové Škótsko (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Halifaxu v kanadskej provincii Nova Scotia sa dajú kúpiť za 504 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Za príplatok možno letieť aj z Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 24. septembra 2015 do 26. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v čase od januára do apríla 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nového Škótska nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 13. apríla s návratom z kanadského Halifaxu (YHZ) dňa 27. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Halifax za 504 EUR (13.04.-27.04.2016)
Budapešť – Halifax za 164000 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Halifax za 528 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Halifax za 534 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Halifax za 14150 CZK (rezervácia v ČJ)

Halifax a Nova Scotia

Famózny Halifax, administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Nova Scotia, možno pokladať za jedno najstarších miest severoamerickej pevniny a akúsi bránu, ktorou do Kanady prúdili tisíce imigrantov. Čaká Vás v južnej partii Nového Škótska v jednom z najväčších “prírodných” prístavov sveta, rovnomennom Halifax Harbour na polostrove toho istého pomenovania (s názvom Halifax Peninsula).

Škótske “názvuky”

Mimochodom Škóti vytvárajú najpočetnejšiu skupinu prisťahovalcov (pred Angličanmi, Írmi a Francúzmi). Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd (i Labrador Current), čo sa prejavuje v porovnaní s pevninskou Kanadou na miernejších zimách a naopak trošku chladnejších letách.

Pôsobivý Halifax s pútavým okolím

V samotnom Halifaxe určite neobíďte jeho sugestívnu “dominantu” Citadel Hill, impresívny pahorok s pevnosťou Fort George na svojom vrchu so strategickým výhľadom na celý prístav. Vskutku lákavú príležitosť spoznať ulice mesta i jeho okolie v blízkosti pobrežia núkajú “obojživelníky” Harbour Hopper. Skúste i pohodlný trajekt do susedného Dartmouthu na druhej stane zátoky alebo plavbu na ostrovček Sambro Island s najstarším funkčným majákom Severnej Ameriky.

Pozoruhodné národné parky

K ikonickým pamiatkam v regióne sa zaraďujú dramatická lokalita Peggy’s Cove s malebnými rybárskymi domčekmi a majákom. Upúta i magický národný park Kejimkujik v južnej časti s piesočnatými plážami, pretkaný mnohými jazerami a riečkami. Na severe okúzli vynikajúci Cape Breton Highlands National Park so scénickou cestou Cabot Trail a populárnym turistickým chodníčkom Skyline Trail s panoramatickými pohľadmi na pobrežnú oblasť (so šťastím tu uvidíte aj losy či veľryby).

0