VLetenky

Kanadské Nové Škótsko s British Airways od 392 EUR

Nové Šótsko
Cape Breton Highlands N.P. (Cabot Trail) v provincii Nova Scotia (foto: Gavin Langille/Flickr/CC BY 2.0)

Zásluhou spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (v spolupráci s partnerskými aerolíniami) máte šancu spoznať východokanadské Nové Škótsko (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Halifaxu v kanadskej provincii Nova Scotia sa dajú kúpiť za 10583 CZK (alebo v prepočte cca 392 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.10.-22.12.2016, 03.01.-30.04., 02.05.-20.05. a 23.05.-27.06.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom v priebehu novembra 2016).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nového Škótska nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 2. novembra s návratom z kanadského Halifaxu (YHZ) dňa 9. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Halifax za 10583 CZK (02.11.-09.11.2016)
Budapešť – Halifax za 402 EUR (rezervácia v AJ)
Budapešť – Halifax za 129400 HUF (na webe dopravcu / manuálne zadanie)

Halifax a Nova Scotia

Znamenitý Halifax, administratívno-politické centrum a zároveň najľudnatejšie sídlo famóznej kanadskej provincie Nova Scotia, možno považovať za jedno najstarších miest severoamerického kontinentu a akúsi bránu, ktorou do Kanady prúdili tisíce imigrantov. Očakáva Vás v južnej časti Nového Škótska v jednom z najväčších “prírodných” prístavov sveta, rovnomennom Halifax Harbour na polostrove toho istého pomenovania (pod názvom Halifax Peninsula).

Škótske “názvuky”

Mimochodom Škóti tvoria najpočetnejšiu skupinu prisťahovalcov (pred Angličanmi, Írmi a Francúzmi). Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd (aj Labrador Current), čo sa odzrkadľuje v porovnaní s pevninskou Kanadou na miernejších zimách a naopak trochu chladnejších letách.

Impresívny Halifax s lákavým okolím

V samotnom Halifaxe istotne nevynechajte jeho sugestívnu “dominantu” Citadel Hill, pôsobivý pahorok s pevnosťou Fort George na svojom vrchu so strategickým výhľadom na celý prístav. Vskutku pútavú možnosť vzhliadnuť ulice mesta aj jeho okolie v blízkosti pobrežia ponúkajú “obojživelníky” Harbour Hopper. Skúste aj pohodlný trajekt do susedného Dartmouthu na druhej stane zátoky alebo plavbu na ostrovček Sambro Island s najstarším funkčným majákom Severnej Ameriky.

Obdivuhodné národné parky

K ikonickým pamiatkam v regióne sa radia magická lokalita Peggy’s Cove s malebnými rybárskymi domčekmi a majákom. Upúta aj dramatický národný park Kejimkujik v južnej partii s piesočnatými plážami, pretkaný mnohými jazerami a riečkami. Na severe očarí výborný Cape Breton Highlands National Park so scénickou cestou Cabot Trail a obľúbeným turistickým chodníčkom Skyline Trail s panoramatickými pohľadmi na pobrežnú oblasť (so šťastím tu uvidíte i losy či veľryby).

0