VLetenky

Kanadské Nové Škótsko s British Airways od 388 EUR

Nové Škótsko
Idylické mestečko Chester v Lunenburg County (foto: Jeff Vienneau/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Vďaka spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (v spolupráci s partnerskými aerolinkami) máte príležitosť vzhliadnuť východokanadské Nové Škótsko (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Halifaxu v kanadskej provincii Nova Scotia sa predávajú za 388 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.10.-14.12.2016, 25.12.2016-14.05.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 10. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v čase od začiatku do konca novembra 2016 a od začiatku januára do začiatku apríla 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nového Škótska nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 2. novembra s návratom z kanadského Halifaxu (YHZ) dňa 16. novembra 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Halifax za 388 EUR (02.11.-16.11.2016)
Budapešť – Halifax za 123100 HUF (na webe dopravcu / manuálne zadanie)

Halifax a Nova Scotia

Famózny Halifax, administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Nova Scotia, možno pokladať za jedno najstarších miest severoamerického svetadielu a akúsi bránu, ktorou do Kanady prúdili tisíce imigrantov. Čaká Vás v južnej partii Nového Škótska v jednom z najväčších “prírodných” prístavov sveta, rovnomennom Halifax Harbour na polostrove rovnakého pomenovania (s názvom Halifax Peninsula).

Škótske “názvuky”

Mimochodom Škóti vytvárajú najpočetnejšiu skupinu prisťahovalcov (pred Angličanmi, Írmi a Francúzmi). Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd (i Labrador Current), čo sa prejavuje v porovnaní s pevninskou Kanadou na miernejších zimách a naopak trošku chladnejších letách.

Pôsobivý Halifax s pútavým okolím

V samotnom Halifaxe určite neobíďte jeho sugestívnu “dominantu” Citadel Hill, impresívny pahorok s pevnosťou Fort George na svojom vrchu so strategickým výhľadom na celý prístav. Vskutku lákavú možnosť spoznať ulice mesta i jeho okolie v blízkosti pobrežia núkajú “obojživelníky” Harbour Hopper. Skúste i pohodlný trajekt do susedného Dartmouthu na druhej stane zátoky alebo plavbu na ostrovček Sambro Island s najstarším funkčným majákom Severnej Ameriky.

Grandiózne národné parky

K ikonickým pamiatkam v regióne sa zaraďujú dramatická lokalita Peggy’s Cove s malebnými rybárskymi domčekmi a majákom. Upúta i magický národný park Kejimkujik v južnej časti s piesočnatými plážami, pretkaný mnohými jazerami a riečkami. Na severe okúzli vynikajúci Cape Breton Highlands National Park so scénickou cestou Cabot Trail a populárnym turistickým chodníčkom Skyline Trail s panoramatickými pohľadmi na pobrežnú oblasť (so šťastím tu uvidíte aj losy či veľryby).

0