VLetenky

Kanadské Nové Škótsko s British Airways od 363 EUR

Nové Šótsko
Malebné kanadské mestečko Lunenburg v provincii Nova Scotia (foto: Tom Hiltz/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Pri využití tarifu spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (v spolupráci s partnerskými aerolíniami) uvidíte východokanadské Nové Škótsko (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do Halifaxu v kanadskej provincii Nova Scotia kúpite za 363 EUR s odletom z Viedne a návratom do Berlína. Za obojsmerné letenky z viedenského letiska zaplatíte 438 EUR.

Tarifné podmienky určujú v období odlety od 6. januára do 22. marca 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 6. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu (a o niečo vyššiu) cenu) nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie letenky do Nového Škótska nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 4. marca s návratom z Halifaxu (YHZ) do Berlína (BER) dňa 11. marca 2015 (za 363 EUR).

Alternatívou rezervácie klasickej spiatočnej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 4. marca s návratom z kanadského Halifaxu (YHZ) dňa 11. marca 2015 (za 438 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Halifax – Berlín za 363 EUR (04.03.-11.03.2015)
Viedeň – Halifax – Berlín za 10096 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Halifax za 438 EUR (04.03.-11.03.2015)
Viedeň – Halifax za 451 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Halifax za 460 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Halifax za 12823 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava do Berlína

Ako sa dopraviť do nemeckého hlavného mesta letecky?

Jedným z mnohých spôsobov, ako pomerne ekonomicky doputovať do Berlína z našich končín, budú priame (spiatočné) lety Easy Jetu z maďarskej Budapešti. Inou možnosťou môžu byť spojenia leteckej spoločnosti Air Berlin z Krakova (2-3 lety denne), z Viedne (5x za deň) či z Budapešti (dva lety denne).

Ako docestovať do nemeckej metropoly po zemi?

Ďalšími alternatívami bude železničná doprava z Bratislavy v cene od 29 EUR/smer (za túto cenu nočné vlaky na webe Deutsche Bahn) alebo pravidelné linky autobusovej spoločnosti Orangeways zo slovenského hlavného mesta (od 9730 HUF/cca 32 EUR one-way). Ak disponujete dostatočným časovým fondom, skúste sa zastaviť vo vynikajúcom “tropickom letovisku” Tropical Islands (položenom v neveľkej vzdialenosti od nemeckého hlavného mesta Berlín).

Halifax a Nova Scotia

Znamenitý Halifax, administratívno-politické centrum a zároveň najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Nova Scotia, možno považovať za jedno najstarších miest severoamerickej pevniny a akúsi bránu, ktorou do Kanady prúdili tisíce imigrantov. Očakáva Vás v južnej časti Nového Škótska v jednom z najväčších “prírodných” prístavov sveta, rovnomennom Halifax Harbour na polostrove toho istého pomenovania (pod názvom Halifax Peninsula).

Škótske “názvuky”

Mimochodom Škóti tvoria najpočetnejšiu skupinu prisťahovalcov (pred Angličanmi, Írmi a Francúzmi). Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd (aj Labrador Current), čo sa prejavuje v porovnaní s kontinentálnou Kanadou na miernejších zimách a naopak trochu chladnejších letách.

Impresívny Halifax s lákavým okolím

V samotnom Halifaxe istotne nevynechajte jeho “dominantu” Citadel Hill, pôsobivý pahorok s pevnosťou Fort George na svojom vrchu so strategickým výhľadom na celý prístav. Vcelku pútavú šancu spoznať ulice mesta aj jeho okolie v blízkosti pobrežia ponúkajú “obojživelníky” Harbour Hopper. Skúste aj pohodlný trajekt do susedného Dartmouthu na druhej stane zátoky alebo plavbu na ostrovček Sambro Island s najstarším funkčným majákom Severnej Ameriky.

Pozoruhodné národné parky

K ikonickým pamiatkam v regióne sa radí magická lokalita Peggy’s Cove s malebnými rybárskymi domčekmi a majákom. Upúta aj dramatický národný park Kejimkujik v južnej partii s piesočnatými plážami, pretkaný mnohými jazerami a riečkami. Na severe očarí výborný Cape Breton Highlands National Park so scénickou cestou Cabot Trail a obľúbeným turistickým chodníčkom Skyline Trail s excelentnými pohľadmi na pobrežnú oblasť (pri troche šťastia tu stretnete i losy a vzhliadnete veľryby).

0