VLetenky

Kanadské Nové Škótsko s American Airlines od 481 EUR

Nové Šótsko
Grandiózne kanadské mestečko Lunenburg v provincii Nova Scotia (foto: Barney Moss/Flickr/CC BY 2.0)

Vďaka spoločnosti American Airlines (v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Oneworld) možno spoznať východokanadské Nové Škótsko (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Halifaxu v kanadskej provincii Nova Scotia máte príležitosť kúpiť za 481 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 26.10.-16.12.2015 a 25.12.2015.-17.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 29. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v prvom kvartáli roku 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Nového Škótska môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 7. marca s návratom z kanadského Halifaxu (YHZ) dňa 15. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Halifax za 481 EUR (07.03.-15.03.2016)

Halifax a Nova Scotia

Znamenitý Halifax, administratívno-politické centrum a zároveň najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Nova Scotia, možno považovať za jedno najstarších miest severoamerickej pevniny a akúsi bránu, ktorou do Kanady prúdili tisíce imigrantov. Očakáva Vás v južnej časti Nového Škótska v jednom z najväčších “prírodných” prístavov sveta, rovnomennom Halifax Harbour na polostrove rovnakého pomenovania (pod názvom Halifax Peninsula).

Škótske “názvuky”

Mimochodom Škóti tvoria najpočetnejšiu skupinu prisťahovalcov (pred Angličanmi, Írmi a Francúzmi). Vzhľadom na svoju geografickú polohu (v severnom Atlantiku) má na podnebie celej oblasti výrazný vplyv Golfský prúd (aj Labrador Current), čo sa odzrkadľuje v porovnaní s pevninskou Kanadou na miernejších zimách a naopak trochu chladnejších letách.

Impresívny Halifax s lákavým okolím

V samotnom Halifaxe istotne nevynechajte jeho sugestívnu “dominantu” Citadel Hill, pôsobivý pahorok s pevnosťou Fort George na svojom vrchu so strategickým výhľadom na celý prístav. Vskutku pútavú šancu spoznať ulice mesta aj jeho okolie v blízkosti pobrežia ponúkajú “obojživelníky” Harbour Hopper. Skúste aj pohodlný trajekt do susedného Dartmouthu na druhej stane zátoky alebo plavbu na ostrovček Sambro Island s najstarším funkčným majákom Severnej Ameriky.

Pozoruhodné národné parky

K ikonickým pamiatkam v regióne sa radia magická lokalita Peggy’s Cove s malebnými rybárskymi domčekmi a majákom. Upúta aj dramatický národný park Kejimkujik v južnej partii s piesočnatými plážami, pretkaný mnohými jazerami a riečkami. Na severe očarí výborný Cape Breton Highlands National Park so scénickou cestou Cabot Trail a obľúbeným turistickým chodníčkom Skyline Trail s panoramatickými pohľadmi na pobrežnú oblasť (so šťastím tu vzhliadnete i losy či veľryby).

0