VLetenky

Kanadské Northwest Territories s WestJet od 447 EUR

Northwest Territories
Mackenzie Delta medzi Inuvik a Tuktoyaktuk (foto: Adam Jones, Ph.D./Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

V rámci využitia pútavého tarifu z dielne leteckej spoločnosti WestJet uvidíte (počas jari) fantastické severokanadské Northwest Territories (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do kanadskej provincie Northwest Territories (do Yellowknife) sa predávajú za 447 EUR s odletom z írskeho Dublinu a návratom do britského Londýna.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 6. mája do 10. augusta 2016 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu mája 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Northwest Territories nech poslúži odlet z Dublinu (DUB) dňa 10. mája s návratom z Yellowknife (YZF) do Londýna (LON) dňa 24. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Dublin – Yellowknife – Londýn za 447 EUR (10.05.-24.05.2016)
Dublin – Yellowknife – Londýn za 476 EUR (rezervácia v SJ)
Dublin – Yellowknife – Londýn za 12758 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Leteckú dopravu do írskej metropoly Dublin máte možnosť v globále uskutočniť priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o čosi ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecký prískok do/z Londýna

Pri leteckom priblížení do Londýna sa dá profitovať z jeho vynikajúcej dostupnosti z našich končín. Na londýnske letisko Luton docetujete za rozumný peniaz z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, kým čo Wizz Air obsluhuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, ponúka taktiež Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske low costové letisko Stansted docestujete Ryanair-om z Bratislavy a prakticky aj zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Na London Gatwick Intl Airport prevádzkuje letecké linky znovu (za trošku vyššiu cenu) britská aerolinka Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy.

Northwest Territories

Severokanadské Nortwest Territories susedia s provinciami ako Yukon na západe, Nunavut na severe a na východe, Britská Kolumbia na juhozápade, Alberta a Saskatchewan na juhu, ako aj Manitoba na juhovýchode. Geograficky sem možno zaradiť i drsné arktické súostrovia na sever od Amundsenovho zálivu, resp. od severného pobrežia kontinentálnej Kanady ako Banks Islands či časť Victoria Islands.

Skvelé Yellowknife

Famózna miestna metropola Yellowknife, impresívne administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Northwest Territories, Vás očakáva asi 400 km južne od polárneho kruhu na severných brehoch gigantického jazera Great Slave Lake. Zatiaľ čo jeho vznik sa niesol v zlatokopeckom duchu, prítomnosť sa stále nesie v znamení drahých kovov, avšak v súčasnosti dominuje skôr ťažba a spracovanie diamantov.

Vhodné podmienky na pozorovanie Aurora borealis i na turistiku

Vzhľadom na svoju geografickú polohu upútajú prakticky celé Northwest Territories v chladnejších mesiacoch výhodnými podmienkami na pozorovanie severnej polárnej žiary alias fantastického fenoménu zvaného Aurora Borealis. V teplejšom období naopak potešia atraktívne možnosti na pešiu turistiku a trekking – neobíďte malebnú Nahanni National Park Reserve.

Dotknete sa severu pevninskej Kanady?

Vášnivých milovníkov nedotknutej arktickej prírody i odľahlých území možno oslovia pôsobivé mestečká v najsevernejších častiach kanadskej pevniny ako Inuvik alebo Tuktoyaktuk na území, kde končí mohutná Mackenzie River svoju 1738 km dlhú púť (cez Northern Terrirtories) od majestátneho Great South Lake až do Beaufortovho mora (Beaufort Sea) v Severnom ľadovom oceáne.

0