VLetenky

Kanadské Northwest Territories s WestJet od 416 EUR

Northwest Territories
Krajinka v oblasti Mackenzie Delta medzi Inuvik a Tuktoyaktuk (foto: Tania Liu/Flickr/CC BY-ND 2.0)

V rámci využitia lákavého tarifu z dielne leteckej spoločnosti WestJet vzhliadnete (v jarnom období) fascinujúce severokanadské Northwest Territories (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do kanadskej provincie Northwest Territories (do Yellowknife) sa predávajú za 416 EUR s odletom z írskeho Dublinu a návratom do britského Londýna.

Tarifné podmienky určujú cesty v čase od 1. mája do 24. októbra 2016 a predaj do 8. marca (alebo do aktualizácie tarifu či vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu mája 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Northwest Territories nech poslúži odlet z Dublinu (DUB) dňa 11. mája s návratom z Yellowknife (YZF) do Londýna (LON) dňa 23. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Dublin – Yellowknife – Londýn za 416 EUR (11.05.-23.05.2016)
Dublin – Yellowknife – Londýn za 440 EUR (rezervácia v SJ)
Dublin – Yellowknife – Londýn za 11817 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Leteckú dopravu do írskej metropoly Dublin možno vo všeobecnosti zrealizovať priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o niečo ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecký prískok do/z Londýna

Pri leteckom prískoku do Londýna možno profitovať z jeho výbornej dostupnosti z nášho regiónu. Na londýnske letisko Luton doputujete za rozumnú sumu z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, zatiaľ čo čo Wizz Air prevádzkuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, núka takisto Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske nízkonákladové letisko Stansted doputujete Ryanair-om z Bratislavy a v podstate i zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Na London Gatwick Intl Airport operuje letecké linky znovu (za trochu vyššiu cenu) britská aerolínia Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy.

Northwest Territories

Severokanadské Nortwest Territories susedia s provinciami ako Yukon na západe, Nunavut na severe a na východe, Britská Kolumbia na juhozápade, Alberta a Saskatchewan na juhu, ako i Manitoba na juhovýchode. Geograficky sa sem dajú zaradiť aj drsné arktické súostrovia na sever od Amundsenovho zálivu, resp. od severného pobrežia pevninskej Kanady ako Banks Islands či časť Victoria Islands.

Úžasné Yellowknife

Znamenitá miestna metropola Yellowknife, pôsobivé administratívno-politické centrum a zároveň najľudnatejšie sídlo famóznej kanadskej provincie Northwest Territories, Vás čaká asi 400 km na juh od polárneho kruhu na severných brehoch obrovitého jazera Great Slave Lake. Kým jeho vznik sa niesol v zlatokopeckom duchu, prítomnosť sa stále nesie v znamení drahých kovov, avšak v súčasnosti dominuje skôr ťažba a spracovanie diamantov.

Výhodné podmienky na pozorovanie Aurora borealis i na turistiku

Vzhľadom na svoju geografickú polohu upútajú v podstate celé Northwest Territories v chladnejších mesiacoch vhodnými podmienkami na pozorovanie severnej polárnej žiary alias fascinujúceho fenoménu nazývaného Aurora Borealis. V teplejšom období naopak potešia pútavé možnosti na pešiu turistiku a trekking – nevynechajte malebnú Nahanni National Park Reserve.

Dotknete sa severu kontinentálnej Kanady?

Vášnivých milovníkov nedotknutej arktickej prírody aj odľahlých území azda oslovia impresívne mestečká v najsevernejších partiách kanadskej pevniny ako Inuvik alebo Tuktoyaktuk na území, kde končí mohutná Mackenzie River svoju 1738 km dlhú púť (cez Northern Terrirtories) od impozantného Great South Lake až do Beaufortovho mora (Beaufort Sea) v Severnom ľadovom oceáne.

0