VLetenky

Kanadské Northwest Territories s WestJet od 356 EUR

Northwest Territories
Aurora borealis v severokanadskom Yellowknife (foto: Xander/Wikimedia Commons/CC BY 2.0)

V rámci využitia ponuky “z kuchyne” leteckej spoločnosti WestJet uvidíte (v jesennom období) grandiózne severokanadské Northwest Territories (s odletom z Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadskej provincie Northwest Territories (do Yellowknife) sa dajú kúpiť za 356 EUR s odletom z britského Londýna. V cene 361 EUR sa dá letieť aj z írskeho Dublinu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 1. mája do 24. októbra 2016 a predaj do 26. júla (alebo do aktualizácie tarifu či vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (v závislosti od zvolenej trasy) predovšetkým v priebehu októbra 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky do Northwest Territories nech poslúži odlet z Londýna (LON) dňa 5. októbra s návratom z Yellowknife (YZF) dňa 19. októbra 2016 (za 356 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Dublinu (DUB) dňa 12. októbra s návratom z Yellowknife (YZF) dňa 19. októbra 2016 (za 361 EUR).

Rezervácia letenky:
Londýn – Yellowknife za 356 EUR (05.10.-19.10.2016)
Dublin – Yellowknife za 361 EUR (12.10.-19.10.2016)

Doprava po Európe

Letecký prískok do/z Londýna

Pri leteckom prískoku do Londýna možno profitovať z jeho vynikajúcej dostupnosti z našich končín. Na londýnske letisko Luton docestujete za rozumný peniaz z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, kým čo Wizz Air obsluhuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, ponúka taktiež Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske low costové letisko Stansted docestujete Ryanair-om z Bratislavy a prakticky aj zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Na London Gatwick Intl Airport prevádzkuje letecké linky znovu (za trošku vyššiu cenu) britská aerolínia Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy.

Positioning flights do Írska

Leteckú dopravu do írskej metropoly Dublin možno v globále uskutočniť priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o čosi ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Northwest Territories

Severokanadské Nortwest Territories susedia s provinciami ako Yukon na západe, Nunavut na severe a na východe, Britská Kolumbia na juhozápade, Alberta a Saskatchewan na juhu, ako aj Manitoba na juhovýchode. Geograficky sa sem dajú zaradiť i drsné arktické súostrovia na sever od Amundsenovho zálivu, resp. od severného pobrežia kontinentálnej Kanady ako Banks Islands či časť Victoria Islands.

Skvelé Yellowknife

Famózna miestna metropola Yellowknife, impresívne administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Northwest Territories, Vás očakáva asi 400 km na juh od polárneho kruhu na severných brehoch gigantického jazera Great Slave Lake. Zatiaľ čo jeho vznik sa niesol v zlatokopeckom duchu, prítomnosť sa stále nesie v znamení drahých kovov, avšak v súčasnosti dominuje skôr ťažba a spracovanie diamantov.

Výhodné podmienky na pozorovanie Aurora borealis i na turistiku

Vzhľadom na svoju geografickú polohu upútajú prakticky celé Northwest Territories v chladnejších mesiacoch vhodnými podmienkami na pozorovanie severnej polárnej žiary alias fantastického fenoménu zvaného Aurora Borealis. V teplejšom období naopak potešia lákavé možnosti na pešiu turistiku a trekking – neobíďte malebnú Nahanni National Park Reserve.

Dotknete sa severu pevninskej Kanady?

Vášnivých milovníkov nedotknutej arktickej prírody i odľahlých území snáď oslovia pôsobivé mestečká v najsevernejších častiach kanadskej pevniny ako Inuvik alebo Tuktoyaktuk na území, kde končí mohutná Mackenzie River svoju 1738 km dlhú púť (cez Northern Terrirtories) od majestátneho Great South Lake až do Beaufortovho mora (Beaufort Sea) v Severnom ľadovom oceáne.

0