VLetenky

Kanadské Northwest Territories s WestJet od 243 EUR

Northwest Territories
Mackenzie Delta medzi Inuvik a Tuktoyaktuk (foto: Adam Jones, Ph.D./Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

V rámci využitia lákavého tarifu z dielne leteckej spoločnosti WestJet vzhliadnete (v jarnom období) fascinujúce severokanadské Northwest Territories (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do kanadskej provincie Northwest Territories (do Yellowknife) sa dajú kúpiť za 243 EUR s odletom z írskeho Dublinu a návratom do škótskeho Glasgowa.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v dobe 06.05.-27.05.2016 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Northwest Territories nech poslúži odlet z Dublinu (DUB) dňa 9. mája s návratom z Yellowknife (YZF) do Glasgowa (GLA) dňa 22. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Dublin – Yellowknife – Glasgow za 243 EUR (09.05.-22.05.2016)
Dublin – Yellowknife – Glasgow za 264 EUR (rezervácia v SJ)
Dublin – Yellowknife – Glasgow za 7056 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Letecká doprava do írskej metropoly Dublin sa dá v globále uskutočniť priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o niečo ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecký prískok z/do Škótska

Pri leteckom priblížení z/do Glasgowa možno využiť priame lety spoločnosti Wizz Air z Budapešti alebo z Katovíc, resp. linku konkurenčnej nízkonákladovky Ryanair z Bratislavy do (neďalekého) Edinburghu.

Northwest Territories

Severokanadské Nortwest Territories susedia s provinciami ako Yukon na západe, Nunavut na severe a na východe, Britská Kolumbia na juhozápade, Alberta a Saskatchewan na juhu, ako aj Manitoba na juhovýchode. Geograficky sem možno zaradiť i drsné arktické súostrovia na sever od Amundsenovho zálivu, resp. od severného pobrežia kontinentálnej Kanady ako Banks Islands či časť Victoria Islands.

Skvelé Yellowknife

Famózna miestna metropola Yellowknife, impresívne administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Northwest Territories, Vás očakáva asi 400 km južne od polárneho kruhu na severných brehoch gigantického jazera Great Slave Lake. Zatiaľ čo jeho vznik sa niesol v zlatokopeckom duchu, prítomnosť sa stále nesie v znamení drahých kovov, avšak v súčasnosti dominuje skôr ťažba a spracovanie diamantov.

Vhodné podmienky na pozorovanie Aurora borealis i na turistiku

Vzhľadom na svoju geografickú polohu upútajú prakticky celé Northwest Territories v chladnejších mesiacoch výhodnými podmienkami na pozorovanie severnej polárnej žiary alias fantastického fenoménu zvaného Aurora Borealis. V teplejšom období naopak potešia lákavé možnosti na pešiu turistiku a trekking – neobíďte malebnú Nahanni National Park Reserve.

Dotknete sa severu pevninskej Kanady?

Vášnivých milovníkov nedotknutej arktickej prírody i odľahlých území snáď oslovia pôsobivé mestečká v najsevernejších častiach kanadskej pevniny ako Inuvik alebo Tuktoyaktuk na území, kde končí mohutná Mackenzie River svoju 1738 km dlhú púť (cez Northern Terrirtories) od majestátneho Great South Lake až do Beaufortovho mora (Beaufort Sea) v Severnom ľadovom oceáne.

0