VLetenky

Kanadské Northwest Territories s WestJet od 202 EUR

Northwest Territories
Mackenzie Delta južne od Tuktoyaktuk (foto: Adam Jones, Ph.D./Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

V rámci využitia zaujímavého tarifu z dielne leteckej spoločnosti WestJet spoznáte (na začiatku letného obdobia) fascinujúce severokanadské Northwest Territories (s odletom z Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadskej provincie Northwest Territories (do Yellowknife) sa dajú kúpiť za 202 EUR s odletom z írskeho Dublinu a návratom do britského Londýna.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 31. mája do 27. júna 2018 a predaj do 31. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v júni 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Northwest Territories nech poslúži odlet z Dublinu (DUB) dňa 4. júna s návratom z Yellowknife (YZF) do Londýna (LON) dňa 18. júna 2018.

Rezervácia letenky:
Dublin – Yellowknife – Londýn za 202 EUR (04.06.-18.06.2018 / “Alle angebote anzeigen”)

DUB-YZF-LON
Dublin, Írsko – Yellowknife, Kanada – Londýn, UK (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Letecká doprava do írskej metropoly Dublin sa dá v globále uskutočniť priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o niečo ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecké priblíženie do/z Londýna

Pri leteckom prískoku do Londýna sa dá profitovať z jeho vynikajúcej dostupnosti z našich končín. Na londýnske low costové Stansted Airport doputujete s Ryanair z Bratislavy a prakticky aj takmer zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných letísk (Brno, Ostrava, Pardubice, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów).

Na London Gatwick Intl Airport prevádzkuje letecké linky (za trošku vyššiu cenu) britská aerolínia Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy. Na londýnske letisko Luton docestujete s Wizz Air z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, ponúka taktiež Easy Jet.)

Northwest Territories

Severokanadské Nortwest Territories susedia s provinciami ako Yukon na západe, Nunavut na severe a na východe, Britská Kolumbia na juhozápade, Alberta a Saskatchewan na juhu, ako aj Manitoba na juhovýchode. Geograficky sem možno priradiť i drsné arktické súostrovia na sever od Amundsenovho zálivu, resp. od severného pobrežia pevninskej Kanady ako Banks Islands či časť Victoria Islands.

Úžasné Yellowknife

Famózna miestna metropola Yellowknife, impresívne administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Northwest Territories, Vás očakáva asi 400 km južne od polárneho kruhu na severných brehoch obrovitého jazera Great Slave Lake. Zatiaľ čo jeho vznik sa niesol v zlatokopeckom duchu, prítomnosť sa stále “pohybuje” v znamení drahých kovov, avšak v súčasnosti dominuje skôr ťažba a spracovanie diamantov.

Vynikajúce podmienky na pozorovanie Aurora borealis aj na turistiku

Vzhľadom na svoju geografickú polohu upútajú v podstate celé Northwest Territories v chladnejších mesiacoch výhodnými podmienkami na pozorovanie severnej polárnej žiary alias fantastického fenoménu zvaného Aurora Borealis. V teplejšom období naopak potešia lákavé možnosti na pešiu turistiku a trekking – neobíďte malebnú Nahanni National Park Reserve.

Dotknete sa severu pevninskej Kanady?

Vášnivých milovníkov nedotknutej arktickej prírody i odľahlých území snáď oslovia pôsobivé mestečká v najsevernejších častiach kanadskej pevniny ako Inuvik alebo Tuktoyaktuk na území, kde končí mohutná Mackenzie River svoju 1738 km dlhú púť (cez Northern Terrirtories) od majestátneho Great South Lake až do Beaufortovho mora (Beaufort Sea) v Severnom ľadovom oceáne.

0