VLetenky

Kanadské Northwest Territories s KLM od 642 EUR

Northwest Territories
Aurora borealis v severokanadskom meste Yellowknife (foto: GoToVan/Flickr/CC BY 2.0)

V rámci zaujímavého tarifu spoločnosti KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi vzhliadnete (v jesennom období) fascinujúce kanadské Northwest Territories (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do severokanadskej provincie Northwest Territories (do Yellowknife) sa predávajú za 642 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 30. októbra do 14. decembra 2017, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Northwest Territories nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 15. novembra s návratom z kanadského Yellowknife (YZF) dňa 29. novembra 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Yellowknife za 642 EUR (15.11.-29.11.2017)

Northwest Territories

Severokanadské Nortwest Territories susedia s provinciami ako Yukon na západe, Nunavut na severe a na východe, Britská Kolumbia na juhozápade, Alberta a Saskatchewan na juhu, ako aj Manitoba na juhovýchode. Geograficky sem možno priradiť i drsné arktické súostrovia na sever od Amundsenovho zálivu, resp. od severného pobrežia kontinentálnej Kanady ako Banks Islands či časť Victoria Islands.

Skvelé Yellowknife

Famózna miestna metropola Yellowknife, impresívne administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Northwest Territories, Vás očakáva asi 400 km južne od polárneho kruhu na severných brehoch gigantického jazera Great Slave Lake. Zatiaľ čo jeho vznik sa niesol v zlatokopeckom duchu, prítomnosť sa stále “pohybuje” v znamení drahých kovov, avšak v súčasnosti dominuje skôr ťažba a spracovanie diamantov.

Vhodné podmienky na pozorovanie Aurora borealis i na turistiku

Vzhľadom na svoju geografickú polohu upútajú prakticky celé Northwest Territories v chladnejších mesiacoch výhodnými podmienkami na pozorovanie severnej polárnej žiary alias fantastického fenoménu zvaného Aurora Borealis. V teplejšom období naopak potešia lákavé možnosti na pešiu turistiku a trekking – neobíďte malebnú Nahanni National Park Reserve.

Dotknete sa severu pevninskej Kanady?

Vášnivých milovníkov nedotknutej arktickej prírody i odľahlých území snáď oslovia pôsobivé mestečká v najsevernejších partiách kanadskej pevniny ako Inuvik alebo Tuktoyaktuk na území, kde končí mohutná Mackenzie River svoju 1738 km dlhú púť (cez Northern Terrirtories) od majestátneho Great South Lake až do Beaufortovho mora (Beaufort Sea) v Severnom ľadovom oceáne.

0