VLetenky

Kanadské Northwest Territories s KLM od 540 EUR

North Nahanni River
Nahanni National Park Reserve (foto: Fort Simpson Chamber of Commerce/Sarah Bradfield /Flickr/CC BY 2.0)

Fotogenické severokanadské Northwest Territories uvidíte v rámci ponuky holandskej aerolínie KLM (Sky Team) v spolupráci s miestnymi partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadskej provincie Northwest Territories (do Yellowknife) sa dajú kúpiť za 540 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od septembra 2020 do apríla 2021.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Northwest Territories nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 26. apríla s návratom z kanadského Yellowknife (YZF) dňa 10. mája 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Yellowknife za 540 EUR (26.04.-10.05.2021)

VIE-YZF
Viedeň, Rakúsko – Yellowknife, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Northwest Territories (Kanada)

Severokanadské Nortwest Territories susedia s provinciami ako Yukon na západe, Nunavut na severe a na východe, Britská Kolumbia na juhozápade, Alberta a Saskatchewan na juhu, ako aj Manitoba na juhovýchode. Geograficky sem možno priradiť i drsné arktické súostrovia na sever od Amundsenovho zálivu, resp. od severného pobrežia pevninskej Kanady ako Banks Islands či časť Victoria Islands.

Skvelé Yellowknife

Famózna miestna metropola Yellowknife, impresívne administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Northwest Territories, Vás očakáva asi 400 km južne od polárneho kruhu na severných brehoch gigantického jazera Great Slave Lake. Kým jeho vznik sa niesol v zlatokopeckom duchu, prítomnosť sa stále “pohybuje” v znamení drahých kovov, avšak v súčasnosti už dominuje skôr ťažba a spracovanie diamantov.

Vhodné podmienky na pozorovanie Aurora borealis aj na turistiku

Vzhľadom na svoju geografickú polohu zaujmú prakticky celé Northwest Territories v chladnejších mesiacoch výhodnými podmienkami na pozorovanie severnej polárnej žiary alias fantastického fenoménu zvaného Aurora Borealis. V teplejšom období naopak oslovia lákavé možnosti na pešiu turistiku a trekking – neobíďte malebnú Nahanni National Park Reserve.

Dotknete sa severu kontinentálnej Kanady?

Vášnivých milovníkov nedotknutej arktickej prírody i odľahlých území snáď potešia pôsobivé mestečká v najsevernejších častiach kanadskej pevniny ako Inuvik alebo Tuktoyaktuk na území, kde končí mohutná Mackenzie River svoju 1738 km dlhú púť (cez Northern Terrirtories) od majestátneho Great South Lake až do Beaufortovho mora (Beaufort Sea) v Severnom ľadovom oceáne.

0