VLetenky

Kanadské Northwest Territories s KLM od 464 EUR

North Nahanni River
Nahanni National Park Reserve (foto: Fort Simpson Chamber of Commerce/Sarah Bradfield /Flickr/CC BY 2.0)

Fotogenické severokanadské Northwest Territories spoznáte zásluhou holandskej aerolinky KLM (Sky Team) v spolupráci s miestnymi partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadskej provincie Northwest Territories (do Yellowknife) sú v predaji za 464 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2020 do mája 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Northwest Territories nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 26. apríla s návratom z kanadského Yellowknife (YZF) dňa 10. mája 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Yellowknife za 464 EUR (26.04.-10.05.2021)

VIE-YZF
Viedeň, Rakúsko – Yellowknife, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Northwest Territories (Kanada)

Severokanadské Nortwest Territories susedia s provinciami ako Yukon na západe, Nunavut na severe a na východe, Britská Kolumbia na juhozápade, Alberta a Saskatchewan na juhu, ale aj Manitoba na juhovýchode. Geograficky sem možno priradiť aj drsné arktické súostrovia na sever od Amundsenovho zálivu, resp. od severného pobrežia pevninskej Kanady ako Banks Islands či časť Victoria Islands.

Úžasné Yellowknife

Znamenitá miestna metropola Yellowknife, pôsobivé administratívno-politické centrum a zároveň najľudnatejšie sídlo famóznej kanadskej provincie Northwest Territories, Vás čaká asi 400 km južne od polárneho kruhu na severných brehoch gigantického jazera Great Slave Lake. Kým jeho vznik sa niesol v zlatokopeckom duchu, prítomnosť sa stále “pohybuje” v znamení drahých kovov, avšak v súčasnosti už dominuje viac ťažba a spracovanie diamantov.

Výhodné podmienky na pozorovanie Aurora borealis aj na turistiku

Vzhľadom na svoju geografickú polohu upútajú v podstate celé Northwest Territories v chladnejších mesiacoch vhodnými podmienkami na pozorovanie severnej polárnej žiary alias fascinujúceho fenoménu zvaného Aurora Borealis. V teplejšom období naopak potešia pútavé možnosti na pešiu turistiku a trekking – nevynechajte malebnú Nahanni National Park Reserve.

Dotknete sa severu kontinentálnej Kanady?

Vášnivých milovníkov nedotknutej arktickej prírody aj odľahlých území azda oslovia impresívne mestečká v najsevernejších partiách kanadskej pevniny ako Inuvik alebo Tuktoyaktuk na území, kde končí mohutná Mackenzie River svoju 1738 km dlhú púť (cez Northern Terrirtories) od impozantného Great South Lake až do Beaufortovho mora (Beaufort Sea) v Severnom ľadovom oceáne.

0