VLetenky

Kanadské Northwest Territories s KLM od 416 EUR

Nahanni National Park Reserve
Little Doctor Lake, Nahanni National Park Reserve (foto: Gharvart/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Fotogenické severokanadské Northwest Territories uvidíte vďaka ponuke holandskej leteckej spoločnosti KLM (v spolupráci s aliančnými partnermi) zo Sky Team (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadskej provincie Northwest Territories (do Yellowknife) kúpite za 416 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od októbra 2020 do apríla 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Northwest Territories nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 26. apríla s návratom z kanadského Yellowknife (YZF) dňa 10. mája 2021.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Yellowknife za 416 EUR (26.04.-10.05.2021)

BUD-YZF
Budapešť, Maďarsko – Yellowknife, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Northwest Territories (Kanada)

Severokanadské Nortwest Territories susedia s provinciami Yukon na západe, Nunavut na severe a na východe, Britská Kolumbia na juhozápade, Alberta a Saskatchewan na juhu, ale aj Manitoba na juhovýchode. Geograficky sem možno priradiť i drsné arktické súostrovia na sever od Amundsenovho zálivu, resp. od severného pobrežia pevninskej Kanady ako Banks Islands či časť Victoria Islands.

Skvelé Yellowknife

Famózna miestna metropola Yellowknife, impresívne administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Northwest Territories, Vás očakáva asi 400 km južne od polárneho kruhu na severných brehoch gigantického jazera Great Slave Lake. Kým jeho vznik sa niesol v zlatokopeckom duchu, prítomnosť sa stále “pohybuje” v znamení drahých kovov, avšak v súčasnosti dominuje viac ťažba a spracovanie diamantov.

Vhodné podmienky na pozorovanie Aurora borealis aj na turistiku

Vzhľadom na svoju geografickú polohu potešia prakticky celé Northwest Territories v chladnejších mesiacoch výhodnými podmienkami na pozorovanie severnej polárnej žiary alias fantastického fenoménu zvaného Aurora Borealis. V teplejšom období naopak oslovia pútavé možnosti na pešiu turistiku a trekking – neobíďte malebnú Nahanni National Park Reserve.

Dotknete sa severu pevninskej Kanady?

Vášnivých milovníkov nedotknutej arktickej prírody aj odľahlých území snáď zaujmú pôsobivé mestečká v najsevernejších partiách kanadskej pevniny ako Inuvik alebo Tuktoyaktuk na území, kde končí mohutná Mackenzie River svoju 1738 km dlhú púť (cez Northern Terrirtories) od majestátneho Great South Lake až do Beaufortovho mora (Beaufort Sea) v Severnom ľadovom oceáne.

0