VLetenky

Kanadské Northwest Territories s Air Canada od 689 EUR

Nahanni National Park Reserve
Cirque of the Unclimbables – Nahanni National Park Reserve (foto: Fil.Al/Flickr/CC BY 2.0)

V rámci ponuky leteckej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnermi zo Star Alliance) uvidíte v priebehu jesene fantastické kanadské Northwest Territories (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do severokanadskej provincie Northwest Territories (do Yellowknife) sú v predaji za 689 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 07.04.-22.06. a 29.08.-20.12.2018, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov)

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca septembra do konca novembra 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Northwest Territories môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 27. septembra s návratom z kanadského Yellowknife (YZF) dňa 10. októbra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Yellowknife za 689 EUR (27.09.-10.10.2018)

VIE-YZF
Viedeň, Rakúsko – Yellowknife, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Northwest Territories

Severokanadské Nortwest Territories susedia s provinciami ako Yukon na západe, Nunavut na severe a na východe, Britská Kolumbia na juhozápade, Alberta a Saskatchewan na juhu, ako i Manitoba na juhovýchode. Geograficky sem možno priradiť aj drsné arktické súostrovia na sever od Amundsenovho zálivu, resp. od severného pobrežia pevninskej Kanady ako Banks Islands či časť Victoria Islands.

Úžasné Yellowknife

Znamenitá miestna metropola Yellowknife, pôsobivé administratívno-politické centrum a zároveň najľudnatejšie sídlo famóznej kanadskej provincie Northwest Territories, Vás čaká asi 400 km južne od polárneho kruhu na severných brehoch obrovitého jazera Great Slave Lake. Kým jeho vznik sa niesol v zlatokopeckom duchu, prítomnosť sa stále “pohybuje” v znamení drahých kovov, avšak v súčasnosti dominuje skôr ťažba a spracovanie diamantov.

Výhodné podmienky na pozorovanie Aurora borealis i na turistiku

Vzhľadom na svoju geografickú polohu upútajú v podstate celé Northwest Territories v chladnejších mesiacoch vhodnými podmienkami na pozorovanie severnej polárnej žiary alias fascinujúceho fenoménu zvaného Aurora Borealis. V teplejšom období naopak potešia atraktívne možnosti na pešiu turistiku a trekking – nevynechajte malebnú Nahanni National Park Reserve.

Dotknete sa severu kontinentálnej Kanady?

Vášnivých milovníkov nedotknutej arktickej prírody aj odľahlých území azda oslovia impresívne mestečká v najsevernejších častiach kanadskej pevniny ako Inuvik alebo Tuktoyaktuk na území, kde končí mohutná Mackenzie River svoju 1738 km dlhú púť (cez Northern Terrirtories) od impozantného Great South Lake až do Beaufortovho mora (Beaufort Sea) v Severnom ľadovom oceáne.

0