VLetenky

Kanadské Northwest Territories s Air Canada od 558 EUR

Nahanni National Park Reserve
Nahanni National Park Reserve, Northwest Territories (foto: Mike Beauregard/Flickr/CC BY 2.0)

Fotogenické severokanadské Northwest Territories spoznáte v rámci ponuky miestnej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnerskými dopravcami) zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadskej provincie Northwest Territories (do Yellowknife) sa predávajú za 558 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra 2020 do júla 2021.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Northwest Territories nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 1. júla s návratom z kanadského Yellowknife (YZF) dňa 8. júla 2021.

Rezervácia letenky:
Praha – Yellowknife za 558 EUR (01.07.-08.07.2021)

PRG-YZF
Praha, Česko – Yellowknife, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Northwest Territories (Kanada)

Severokanadské Nortwest Territories susedia s provinciami ako Yukon na západe, Nunavut na severe a na východe, Britská Kolumbia na juhozápade, Alberta a Saskatchewan na juhu, ako i Manitoba na juhovýchode. Geograficky sa sem dajú priradiť aj drsné arktické súostrovia na sever od Amundsenovho zálivu, resp. od severného pobrežia pevninskej Kanady ako Banks Islands či časť Victoria Islands.

Úžasné Yellowknife

Znamenitá miestna metropola Yellowknife, pôsobivé administratívno-politické centrum a zároveň najľudnatejšie sídlo famóznej kanadskej provincie Northwest Territories, Vás čaká asi 400 km južne od polárneho kruhu na severných brehoch gigantického jazera Great Slave Lake. Kým jeho vznik sa niesol v zlatokopeckom duchu, prítomnosť sa stále “pohybuje” v znamení drahých kovov, avšak v súčasnosti dominuje skôr ťažba a spracovanie diamantov.

Výhodné podmienky na pozorovanie Aurora borealis aj na turistiku

Vzhľadom na svoju geografickú polohu oslovia v podstate celé Northwest Territories v chladnejších mesiacoch vhodnými podmienkami na pozorovanie severnej polárnej žiary alias fascinujúceho fenoménu zvaného Aurora Borealis. V teplejšom období naopak potešia lákavé možnosti na pešiu turistiku a trekking – nevynechajte malebnú Nahanni National Park Reserve.

Dotknete sa severu kontinentánej Kanady?

Vášnivých milovníkov nedotknutej arktickej prírody aj odľahlých území azda zaujmú impresívne mestečká v najsevernejších partiách kanadskej pevniny ako Inuvik alebo Tuktoyaktuk na území, kde končí mohutná Mackenzie River svoju 1738 km dlhú púť (cez Northern Terrirtories) od impozantného Great South Lake až do Beaufortovho mora (Beaufort Sea) v Severnom ľadovom oceáne.

0