VLetenky

Kanadské Northwest Territories s Air Canada od 518 EUR

North Nahanni River
North Nahanni River, Northwest Territories, Kanada (foto: Mike Beauregard/Flickr/CC BY 2.0)

Fantastické severokanadské Northwest Territories spoznáte pri využití ponuky miestnej leteckej spoločnosti Air Canada v spolupráci s partnermi zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadskej provincie Northwest Territories (do Yellowknife) sa predávajú za 518 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 22.11.-13.12.2018, 25.12.2018-05.04. a 24.04.-28.04.2019, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v čase od polovice januára do konca marca a na konci apríla 2019.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Northwest Territories nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 24. apríla s návratom z kanadského Yellowknife (YZF) dňa 1. mája 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Yellowknife za 518 EUR (24.04.-01.05.2019)

VIE-YZF
Viedeň, Rakúsko – Yellowknife, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Northwest Territories (Kanada)

Severokanadské Nortwest Territories susedia s provinciami ako Yukon na západe, Nunavut na severe a na východe, Britská Kolumbia na juhozápade, Alberta a Saskatchewan na juhu, ako i Manitoba na juhovýchode. Geograficky sem možno priradiť aj drsné arktické súostrovia na sever od Amundsenovho zálivu, resp. od severného pobrežia pevninskej Kanady ako Banks Islands či časť Victoria Islands.

Úžasné Yellowknife

Znamenitá miestna metropola Yellowknife, pôsobivé administratívno-politické centrum a zároveň najľudnatejšie sídlo famóznej kanadskej provincie Northwest Territories, Vás čaká asi 400 km južne od polárneho kruhu na severných brehoch gigantického jazera Great Slave Lake. Kým jeho vznik sa niesol v zlatokopeckom duchu, prítomnosť sa stále “pohybuje” v znamení drahých kovov, avšak v súčasnosti dominuje skôr ťažba a spracovanie diamantov.

Výhodné podmienky na pozorovanie Aurora borealis i na turistiku

Vzhľadom na svoju geografickú polohu upútajú v podstate celé Northwest Territories v chladnejších mesiacoch vhodnými podmienkami na pozorovanie severnej polárnej žiary alias fascinujúceho fenoménu zvaného Aurora Borealis. V teplejšom období naopak potešia pútavé možnosti na pešiu turistiku a trekking – nevynechajte malebnú Nahanni National Park Reserve.

Dotknete sa severu kontinentálnej Kanady?

Vášnivých milovníkov nedotknutej arktickej prírody aj odľahlých území azda oslovia impresívne mestečká v najsevernejších častiach kanadskej pevniny ako Inuvik alebo Tuktoyaktuk na území, kde končí mohutná Mackenzie River svoju 1738 km dlhú púť (cez Northern Terrirtories) od impozantného Great South Lake až do Beaufortovho mora (Beaufort Sea) v Severnom ľadovom oceáne.

0