VLetenky

Kanadské Northwest Territories s Air Canada od 514 EUR

Nahanni National Park Reserve
Nahanni National Park Reserve, Northwest Territories (foto: Paul Gierszewski/Wikimedia Commons/CC0)

Fotogenické severokanadské Northwest Territories uvidíte vďaka ponuke miestnej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s aliančnými partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kanadskej provincie Northwest Territories (do Yellowknife) sa predávajú za 514 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 18. novembra do 31. marca 2020, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 24. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas marca 2020.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Northwest Territories môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 11. marca s návratom z kanadského Yellowknife (YZF) dňa 25. marca 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Yellowknife za 514 EUR (11.03.-25.03.2020)

PRG-YZF
Praha, Česko – Yellowknife, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Northwest Territories (Kanada)

Severokanadské Nortwest Territories susedia s provinciami ako Yukon na západe, Nunavut na severe a na východe, Britská Kolumbia na juhozápade, Alberta a Saskatchewan na juhu, ako aj Manitoba na juhovýchode. Geograficky sa sem dajú priradiť i drsné arktické súostrovia na sever od Amundsenovho zálivu, resp. od severného pobrežia pevninskej Kanady ako Banks Islands či časť Victoria Islands.

Skvelé Yellowknife

Famózna miestna metropola Yellowknife, impresívne administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Northwest Territories, Vás očakáva asi 400 km južne od polárneho kruhu na severných brehoch gigantického jazera Great Slave Lake. Zatiaľ čo jeho vznik sa niesol v zlatokopeckom duchu, prítomnosť sa stále “pohybuje” v znamení drahých kovov, avšak v súčasnosti dominuje skôr ťažba a spracovanie diamantov.

Vhodné podmienky na pozorovanie Aurora borealis i na turistiku

Vzhľadom na svoju geografickú polohu potešia prakticky celé Northwest Territories v chladnejších mesiacoch výhodnými podmienkami na pozorovanie severnej polárnej žiary alias fantastického fenoménu zvaného Aurora Borealis. V teplejšom období naopak oslovia lákavé možnosti na pešiu turistiku a trekking – neobíďte malebnú Nahanni National Park Reserve.

Dotknete sa severu kontinentánej Kanady?

Vášnivých milovníkov nedotknutej arktickej prírody i odľahlých území snáď upútajú pôsobivé mestečká v najsevernejších častiach kanadskej pevniny ako Inuvik alebo Tuktoyaktuk na území, kde končí mohutná Mackenzie River svoju 1738 km dlhú púť (cez Northern Terrirtories) od majestátneho Great South Lake až do Beaufortovho mora (Beaufort Sea) v Severnom ľadovom oceáne.

0

Add a Comment