VLetenky

Kanadské Northwest Territories s Air Canada od 495 EUR

Nahanni National Park Reserve
Nahanni National Park Reserve, Northwest Territories, Kanada (foto: Fil.Al/Flickr/CC BY 2.0)

V rámci ponuky leteckej spoločnosti Air Canada (v spolupráci s partnermi zo Star Alliance) spoznáte fascinujúce kanadské Northwest Territories (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do severokanadskej provincie Northwest Territories (do Yellowknife) sa predávajú za 495 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 20.04.-02.05. a 31.10.-14.12.2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca októbra do konca novembra 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Northwest Territories nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. novembra s návratom z kanadského Yellowknife (YZF) dňa 21. novembra 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Yellowknife za 495 EUR (07.11.-21.11.2018)

Viedeň – Yellowknife za 525 EUR (17.10.-31.10.2018)
Viedeň – Yellowknife za 548 EUR (27.09.-10.10.2018)
Viedeň – Yellowknife za 573 EUR (07.06.-21.16.2018)

VIE-YZF
Viedeň, Rakúsko – Yellowknife, Kanada (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Northwest Territories

Severokanadské Nortwest Territories susedia s provinciami ako Yukon na západe, Nunavut na severe a na východe, Britská Kolumbia na juhozápade, Alberta a Saskatchewan na juhu, ako aj Manitoba na juhovýchode. Geograficky sa sem dajú priradiť i drsné arktické súostrovia na sever od Amundsenovho zálivu, resp. od severného pobrežia pevninskej Kanady ako Banks Islands či časť Victoria Islands.

Skvelé Yellowknife

Famózna miestna metropola Yellowknife, impresívne administratívno-politické centrum a súčasne najľudnatejšie sídlo znamenitej kanadskej provincie Northwest Territories, Vás očakáva asi 400 km južne od polárneho kruhu na severných brehoch gigantického jazera Great Slave Lake. Zatiaľ čo jeho vznik sa niesol v zlatokopeckom duchu, prítomnosť sa stále “pohybuje” v znamení drahých kovov, avšak v súčasnosti dominuje skôr ťažba a spracovanie diamantov.

Vhodné podmienky na pozorovanie Aurora borealis aj na turistiku

Vzhľadom na svoju geografickú polohu upútajú prakticky celé Northwest Territories v chladnejších mesiacoch výhodnými podmienkami na pozorovanie severnej polárnej žiary alias fantastického fenoménu zvaného Aurora Borealis. V teplejšom období naopak potešia lákavé možnosti na pešiu turistiku a trekking – neobíďte malebnú Nahanni National Park Reserve.

Dotknete sa severu kontinentálnej Kanady?

Vášnivých milovníkov nedotknutej arktickej prírody i odľahlých území snáď oslovia pôsobivé mestečká v najsevernejších partiách kanadskej pevniny ako Inuvik alebo Tuktoyaktuk na území, kde končí mohutná Mackenzie River svoju 1738 km dlhú púť (cez Northern Terrirtories) od majestátneho Great South Lake až do Beaufortovho mora (Beaufort Sea) v Severnom ľadovom oceáne.

0