VLetenky

Kanadská Manitoba s WestJet od 283 EUR

Manitoba
Churchill (Hudson Bay) – Wapusk National Park (foto: Ansgar Walk/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S pútavým tarifom leteckej spoločnosti WestJet máte príležitosť zamieriť na (jarnú) návštevu provincie Manitoba v južnej Kanade (s odletom zo západnej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhokanadského mesta Winnipeg (Manitoba) sa predávajú za 283 EUR s odletom z írskeho Dublinu a návratom do britského Londýna.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 1. mája do 21. mája 2017 a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť leteniek:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Manitoby nech bude napr. odlet z Dublinu (DUB) dňa 2. mája s návratom z Winnipegu (YWG) do Londýna (LGW) dňa 9. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Dublin – Winnipeg – Londýn za 283 EUR (02.05.-09.05.2017)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Leteckú dopravu do írskej metropoly Dublin máte šancu vo všeobecnosti zrealizovať priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o čosi ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecký prískok do/z Londýna

Pri leteckom priblížení do Londýna možno profitovať z jeho vynikajúcej dostupnosti z našich končín. Na londýnske low costové letisko Stansted doputujete s Ryanair z Bratislavy a prakticky aj zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Ostrava, Praha, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów).

Na London Gatwick Intl Airport prevádzkuje letecké linky (za trošku vyššiu cenu) britská aerolinka Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy. Na londýnske letisko Luton docestujete s Wizz Air z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, ponúka taktiež Easy Jet.)

Manitoba

Pulzujúci 700-tisícový Winnipeg, rušné administratívne a kultúrne centrum kanadskej Manitoby, Vás čaká v južnej partii provincie (v centrálnej časti juhu Kanady). Z príťažlivého Winnipegu určite nielen v teplejšom ročnom období zavítate k (pomerne neveľmi vzdialenému) rovnomennému jazeru Lake Winnipeg, kde Vás príjemne prekvapia príťažlivé plážové scenérie Grand Beach (Provincial Park) blízko mestečka Grand Marais i nemenej lákavá Winnipeg Beach.

Za ľadovými medveďmi do Churchill na severe Manitoby ku Hudson Bay

Pôvabné mestečko Churchill nájdete na úplnom severe Manitoby (viac ako 100 km od hranice s najsevernejšou kanadskou provinciou Nunavut) na brehoch Hudsonovho zálivu (Hudson Bay), hydrograficky v globále považovaného už za súčasť Severného ľadového oceánu. Dostanete sem z metropoly Manitoby po viac ako 1700 km dlhej železnici “Winnipeg-Churchill Train” s kanadským dopravcom VIA Rail. Okrem početnej populácie ľadových medveďov Churchill upúta i historickou pevnosťou Prince of Wales Fort či možnosťami pozorovania Aurora Borealis i veľrýb.

0