VLetenky

Kanadská Manitoba s WestJet od 253 EUR

Manitoba
Prince of Wales Fort pri Churchill/Hudson Bay (foto: Ansgar Walk/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.5)

S lákavým tarifom leteckej spoločnosti WestJet máte šancu zavítať na jarnú návštevu provincie Manitoba v južnej Kanade (s odletom zo západnej Európy).

Spiatočné letenky do juhokanadského mesta Winnipeg (Manitoba) sú v predaji za 253 EUR s odletom z írskeho Dublinu a návratom do škótskeho Glasgowa.

Tarifné podmienky určujú cesty v čase 06.05.-27.05.2016 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Manitoby nech poslúži odlet z Dublinu (DUB) dňa 11. mája s návratom z Winnipegu (YWG) do Glasgowa (GLA) dňa 23. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Dublin – Winnipeg – Glasgow za 253 EUR (11.05.-23.05.2016)
Dublin – Winnipeg – Glasgow za 272 EUR (rezervácia v SJ)
Dublin – Winnipeg – Glasgow za 7269 CZK (rezervácia v ČJ)

Doprava po Európe

Positioning flights do Írska

Letecká doprava do írskej metropoly Dublin sa dá vo všeobecnosti zrealizovať priamymi linkami leteckej spoločnosti Ryanair (z Bratislavy, z Budapešti, z Krakova, z Katovíc, z Rzeszówa a z Prahy) alebo o niečo ekonomicky náročnejším Aer Lingus (z Viedne, z Budapešti a z Prahy).

Letecké priblíženie z/do Škótska

Pri leteckom prískoku z/do Glasgowa možno využiť priame lety spoločnosti Wizz Air z Budapešti alebo z Katovíc, resp. linku konkurenčnej nízkonákladovky Ryanair z Bratislavy do (neďalekého) Edinburghu.

Manitoba

Rušný 700-tisícový Winnipeg, pulzujúce administratívne a kultúrne centrum kanadskej Manitoby, Vás očakáva v južnej časti provincie (v centrálnej partii juhu Kanady). Z pôvabného Winnipegu istotne nielen v teplejšom ročnom období zamierite k (relatívne neveľmi vzdialenému) rovnomennému jazeru Lake Winnipeg, kde Vás príjemne prekvapia pôvabné plážové scenérie Grand Beach (Provincial Park) v blízkosti mestečka Grand Marais i nemenej pútavá Winnipeg Beach.

Za ľadovými medveďmi do Churchill na severe Manitoby ku Hudson Bay

Príťažlivé mestečko Churchill nájdete na úplnom severe Manitoby (vyše 100 km od hranice s najsevernejšou kanadskou provinciou Nunavut) na brehoch Hudsonovho zálivu (Hudson Bay), hydrograficky v globále pokladaného už za súčasť Severného ľadového oceánu. Docestujete sem z metropoly Manitoby po vyše 1700 km dlhej železnici “Winnipeg-Churchill Train” s kanadským dopravcom VIA Rail. Okrem početnej populácie ľadových medveďov Churchill upúta aj historickou pevnosťou Prince of Wales Fort či možnosťami pozorovania Aurora Borealis i veľrýb.

0