VLetenky

Kanadská Manitoba s KLM od 518 EUR

Manitoba
Wapusk National Park pri Churchill/Hudson Bay (foto: Ansgar Walk/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S ponukou holandských KLM z leteckej aliancie Sky Team (v spolupráci s kanadskými partnermi) možno zamieriť i na letnú návštevu provincie Manitoba v južnej Kanade (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do juhokanadského mesta Winnipeg (Manitoba) sa predávajú za 518 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v dobe od 16. augusta 2015 do 26. júna 2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v novembri 2015 a prvom polroku 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Manitoby môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 14. júna s návratom z kanadského Winnipegu (YWG) dňa 2. júla 2016.

Rezervácia Letenky:
Budapešť – Winnipeg za 518 EUR (14.06.-02.07.2016)
Budapešť – Winnipeg za 167200 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Winnipeg za 540 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Winnipeg za 546 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Winnipeg za 14533 CZK (rezervácia v ČJ)

Manitoba

Pulzujúci 700-tisícový Winnipeg, rušné administratívne a kultúrne centrum kanadskej Manitoby, Vás čaká v južnej partii provincie (v centrálnej časti juhu Kanady). Z príťažlivého Winnipegu určite nielen v teplejšom ročnom období zavítajte k (pomerne neveľmi vzdialenému) rovnomennému jazeru Lake Winnipeg, kde Vás príjemne prekvapia príťčažlivé plážové scenérie Grand Beach (Provincial Park) v blízkosti mestečka Grand Marais i nemenej lákavá Winnipeg Beach.

Za ľadovými medveďmi do Churchill na severe Manitoby ku Hudson Bay

Pôvabné mestečko Churchill nájdete na úplnom severe Manitoby (viac ako 100 km od hranice s najsevernejšou kanadskou provinciou Nunavut) na brehoch Hudsonovho zálivu (Hudson Bay), hydrograficky vo všeobecnosti považovaného už za súčasť Severného ľadového oceánu. Doputujete sem z metropoly Manitoby po viac ako 1700 km dlhej železnici “Winnipeg-Churchill Train” s kanadským dopravcom VIA Rail. Okrem početnej populácie ľadových medveďov Churchill upúta i historickou pevnosťou Prince of Wales Fort či možnosťami pozorovania Aurora Borealis i veľrýb.

0