VLetenky

Kanada s Air Transat od 258 EUR

Príjemnú návštevu nielen znamenitej južnej partie východnej Kanady máte šancu zrealizovať pri využití zaujímavého tarifu kanadskej leteckej spoločnosti Air Transat.

Spiatočné letenky do kanadského veľkomesta Montreal v Québecu sa dajú kúpiť za 210 GBP (alebo v prepočte cca 258 EUR) s odletom z francúzskeho Paríža a návratom do stovežatej Prahy. V cene 243 GBP (cca 299 EUR) možno pri podobnom trasovaní doletieť z Paríža do Toronta v provincii Ontario (pri návrate znovu do Prahy). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas septembra 2014 (s predajom do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie letenky do Québecu nech poslúži odlet z Paríža (CDG) dňa 3. septembra s návratom z kanadského Montrealu (YUL) do Prahy (PRG) dňa 16. septembra 2014 (za 210 GBP).

Príkladom rezervácie letenky do Ontaria môže byť odlet z Paríža (CDG) dňa 3. septembra s návratom z kanadského Toronta (YYZ) do Prahy (PRG) dňa 16. septembra 2014 (za 243 GBP).

Rezervácia letenky:
Paríž – Montreal – Praha za 210 GBP (03.09.-16.09.2014)
Paríž – Toronto – Praha za 243 GBP (03.09.-16.09.2014)

Letecké priblíženie do Paríža

Do francúzskeho hlavného mesta Paríž máte príležitosť nízkonákladovo letecky docestovať Ryanair-om na letisko Paríž-Beauvais (BVA) z Budapešti či z Krakova, alebo prípadne sa sem dopraviť Wizz Air-om z Katovíc. Medzi ďalšie varianty patria letecké linky priamo na parížsky letecký prístav Charles de Gaulle (CDG), t.j. Easy Jet z Budapešti, z Krakova a z Prahy alebo Niki/Air Berlin z Viedne. Na Paríž-Orly (PRY) doputujete s leteckou spoločnosťou Transavia z Budapešti a z Prahy.

Juhovýchodná Kanada

Pulzujúci 1,6-miliónový Montreal sa považuje za kultúre a ekonomické centrom Québecu. Má status druhého najväčšieho sídla provincie a po Toronte ho možno považovať za druhé najľudnatejšie sídlo v Kanade (15. v Severnej Amerike). Do Toronta ekonomicky sa vcelku výhodne dopravíte s nízkonákladovou autobusovou spoločnosťou Megabus, odkiaľ skúste pokračovať na relatívne neveľmi vzdialené Niagarské vodopády, situované v kanadsko-americkom hraničnom pásme.

0