VLetenky

Kamčatka s Transaero od 386 EUR

Kamčatský polostrov
Grandiózne scenérie ruského Kamčatského polostrova (foto: Eric Pheterson/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia preferujúci “východné krajiny” (a trošku netypickejšie ciele) majú príležitosť odhaliť neskutočné prírodné poklady Kamčatky na ruskom “Ďalekom východe” (s možnosťou návštevy Moskvy) na krídlach miestnej leteckej spoločnosti Transaero (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky na Kamčatku kúpite za 432 USD (alebo v prepočte cca 386 EUR) s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky stanovujú cesty do 31. decembra, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas posledného kvartálu roku 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Kamčatku môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 12. októbra a návrat z letiska Jelizovo v Petropavlovsk-Kamčatskij (PKC) dňa 24. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Petropavlovsk-Kamčatskij za 432 USD (12.10.-24.10.2015)

Kamčatka

Výnimočne impresívnu ruskú Kamčatku vytvára prakticky zhruba 1250 km dlhý Kamčatský polostrov, ktorý obmývajú zo západu vody chladného Ochotského mora a východ tvorí pobrežie Pacifiku. Na juhu naň plynule nadväzuje reťaz Kurilských ostrovov (položených medzi Kamčatkou a Japonskom), zatiaľ čo severná partia (Koriacký autonómny okruh) susedí s Čukotkou.

Pomerne studené kamčatské podnebie

Takmer 200-tisícový Petropavlovsk-Kamčatskij, administratívne centrum celej oblasti, Vás očakáva na juhu polostrova pri brehoch Tichého oceánu. I keď sa rozkladá o čosi severnejšie ako Slovensko, podnebie má oveľa chladnejší charakter vďaka studeným morským prúdom a relatívnej blízkosti Sibíri (na severe Kamčatského polostrova sa dá natrafiť i na permafrost).

Fascinujúce vulkány Kamčatky

Celá Kamčatka spadá do pacifického “Ohnivého kruhu” (Ring of Fire), čo sa odzrkadľuje prítomnosťou asi 160 sopiek, z ktorých skoro tridsiatka stále prekypuje aktivitou. Majestátna Kľučevskaja (4750 m), najvyšší bod polostrova (situovaná v centrálnej časti), má status najväčšieho činného vulkánu na celej severnej pologuli. Priamo nad kamčatskou metropolou Petropavlovsk-Kamčatskij “trónia” dve aktívne sopky Koriackaja (3456 m) a Avačinskaja (2741 m).

Geniálna kamčatská živočíšna ríša

Miestna fauna bude bohato zastúpená “na zemi” vo forme medveďov (hnedých), vlkov, líšok, rysov, sobov, losov, tuleňov, mrožov, lachtanov aj ďalších živočíchov. Z vodného sveta za zmienku stojí niekoľko vzácnych druhov lososov, ale pozornosť si určite zaslúži aj bohatý výskyt veľrýb (ako napr. sviňucha obecná, vráskavec dlhoplutvý, vorvaň tuponosý alebo vráskavec ozrutný). V rámci jedálneho lístka si nenechajte ujsť červeného kamčatského kraba, ktorý patrí medzi úžasné pochúťky.

0